Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa internet po kablu na komputerze,a kablem do laptopa i po wifi działa

23 Lis 2015 22:53 5217 10
  • Poziom 6  
    Witam,
    mam problem nie działa mi internet na komputerze po kablu LAN kable nowy testowałem na 3 kablach i to samo
    Na laptopie działa po kablu i po wifi.

połączenie: Internet-światłowód-modem od światłowodu-kabel lan- router tp link archer c2-kabel lan-komputer

Proszę o pomoc

Wpisywałem polecenie ipconfog/all i widać że karta nie ma adresu mac jest 00-00-00-00-00
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jest aktywna w biosie, zainstalowana, nie ma wykrzykników w menagerze urządzeń?.
    Wstawić tu fotki.
  • Poziom 31  
    Wstaw zrzut ekranu z menadżera urządzeń.
  • Poziom 6  
    Proszę .. sterowniki instalowane parę razy odinstalowane przywracane ustawienie domyślne i nic

Nie działa internet po kablu na komputerze,a kablem do laptopa i po wifi działa

Dodano po 5 [minuty]:

tutaj jest na innym internecie podłączone pod radiówkę po lanie Nie działa internet po kablu na komputerze,a kablem do laptopa i po wifi działa

karta nie ma adresu fizycznego może dlatego router nie chce jej widzieć ?
    i też jak podłącze sam router i przywrócę ustawienie domyślne (router archer c2 kabel-komputer) nie da się wejsć na stronę rutera 192.168.0.1 (domyślna ) która po kablu podłączonym do laptopie działa i internet też ...
  • Poziom 43  
    Pokaż wynik ipconfig /all z cmd.
  • Poziom 6  
    Proszę o szybką pomoc bo już nie wiem co mam robić z góry dziękuję .
    Skoro nie ma adresu MAC, może być sieciówka uszkodzona.
  • Poziom 31  
    Pożycz od kogoś kartę sieciową pod PCI i podłącz. Jak będzie działać tzn. że karta sieciowa Twoja jest uszkodzona.
  • Poziom 11  
    zobacz czy przypadkiem we własciwosciach sieciowych kiedys nie ustawiłes 00 na mac adresie:P

Nie dopuszczalne są same 00 i same ff
  • Poziom 6  
    nie mam od kogo pożyczyć niestety a jak to sprawdzić ?
    W menagerze urządzeń w zakładkach karty sieciowej - zaawansowane - adres sieciowy (lub coś w tym rodzaju - tu u każdego będzie inaczej, bo zależy to od danej karty i producenta).

krzysztof.b515 napisał:
    nie mam od kogo pożyczyć

To kupić - karta kosztuje coś koło 20/30 zł.