Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Piecyk gazowy VITOPEND 100 awaria płyty głównej Viessmann

24 Lis 2015 10:34 1452 1
  • Poziom 1  
    Czy awaria i zepsucie sterownika głównego płyty głównej w piecyku gazowym VITOPEND100 Viessmann może być spowodowana częstymi wyłączeniem prądu bez zapowiedzi przez dostawce energii. Mieszkam w bloku od 7lat w niewielkiej podwarszawskich miejscowości prądu nie mamy często i nie jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi (burza, wicher itd) po prostu przyłączeni jesteśmy do starej instalacji. Często. bywa tak ze my prądu nie mamy 2,3 lub więcej godzin a druga strona ulicy go ma. Wczoraj znów nie było prądu 2godziny. Piecyk gazowy grzeje i wodę i kaloryfery, od kilku dni przestał przełączać się samoczynnie nie działa ogrzewanie. Woda działa ale nie zawsze włączy się woda ciepła a potem zapala się czerwona dioda i nic nie działa. Po reszcie działa woda lub nie itd. Proszę o pomoc serwisant stwierdził że do wymiany płyta główna komputer koszt 1400 zł. Mam ubezpieczenie w polisie mieszkania od przepięc i nie wiem czy mogłabym z tego skorzystać a może elektrownia PGE powinna mi zwrócić kasę za Naprawę? Jak ewentualnie udowodnić że to przez awarie prądu sterownik który ciągle jest włączony przestał prawidłowo działać. Pozdrawiam i czekam na pomoc. ULA
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 18  
    Witam,

sprawdzić czy na pewno ubezpieczyciel pokrywa takie zdarzenia i na jaką kwotę.
    Następnie autoryzowany serwisant musi wystawić protokół i kosztorys naprawy.
    Ubezpieczyciel może też wymagać protokół z pomiarami instalacji elektrycznej.

Ulek1979 napisał:
    może elektrownia PGE powinna mi zwrócić kasę

To ubezpieczyciel ewentualnie będzie egzekwować należność od PGE.

Pozdrawiam