Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się uruchomił, (błąd krytyczny).

24 Lis 2015 12:07 888 13
  • Poziom 5  
    Witam otoż, wyłączylem komputer po czym...po jakichś 10 minutach sam się uruchomił,
    W dzienniku wystąpiły następujące błędy:

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów. Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000009f (0x0000000000000004, 0x000000000000012c, 0xffffe001e85da040, 0xffffd001f9c69980). Zrzut zapisano w: C:\windows\MEMORY.DMP. Identyfikator raportu: 112315-9328-01.

Poprzednie zamknięcie systemu przy 22:06:06 na 2015-11-23 było nieoczekiwane.

Do tego straciłem dużo miejsca na dysku, z 7 giga...ehh

Co się dzieje, pomoze ktos? robilem skany OTL i FRST i jest czysty

Jedyne co w tym czasie robiłem to skanowanie OTL FRST i GMER, podczas skanowania GMER wyskoczyły jakieś błędy, ze nie mozna się dostać do plików bo są obecnie używane i tyle
  • Poziom 22  
    Sprawdź zasilacz, mi to jednak wygląda na problem softwareowy, napisz czy problem się powtarza?
  • Poziom 5  
    1.Komputer ma zaledwie 2 miesiące, też mi się wydaje, że to problem softwareowy, problem pojawił się raz, właśnie po tych skanowaniach wczoraj, potem wziąłem przywracanie systemu, bo mam kopie Lenovo Recovery sprzed 2 tyg, jednak nie chce tego problemu lekceważyć

2.Probowałem coś tam znaleźć, ale niewiele wyszło: system Windows, 8.1 64, Lenovo G510 i5-4210M/8GB/120/DVD-RW R5 M230
    Z tego artykułu wynika, że to sterownik tak? nie bardzo rozumiem przyczynę "Ten błąd występuje, jeśli sterowniki obsługują żądań przejście stanu zasilania prawidłowo,"
    I teraz jak sprawdzić co mogło być bezpośrednią przyczyną
  • Poziom 31  
    Instalowałeś jakieś sterowniki bądź była jakaś aktualizacja Windows? Jeżeli tak to zrób przywracanie systemu. Być może w trakcie aktualizacji wystąpił błąd albo sterowniki zainstalowane nie są kompatybilne z komputerem co może skutkować właśnie takim zachowaniem.
  • Poziom 5  
    Nie było aktualizacji Windowsa, przeinstalowywałem sterowniki do grafiki, ale na takie jakie już wcześniej używałem, tyle że uzyłem tez DriverFusion do usunięcia "odpadków" do tego niektóre sterowniki wydają się dość stare, USB, Bluetooth no prawie wszystko tak jak na stronie producenta
    http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt.../lenovo-g-series-laptops/lenovo-g510-notebook

Zmieniałem też do sieci na takie broadcom_wifi_6.35.223.5-w8.1(www.station-drivers.com)
  • Poziom 31  
    No to masz powód - jeżeli wcześniej nie było takich problemów i po instalacji sterowników zaczęły występować to należy odinstalować je i zainstalować inne.
  • Poziom 5  
    Kurde, uzylem tego
    Method 2 : Using Driver Verifier, aby zweryfikować te sterowniki, po restarcie komputer wolno chodził strasznie i w dzienniku zdarzeń wyskoczyło mi błąd
    Spdt: Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .
    To sterownik do Daemon Toolsa, do magazynowania czegoś

i teraz mam pytanie bo po tym Verifer żadnego raportu nie było, więc skąd mam wiedzieć czy jest wszystko w porządku, chodzi o to ze komp wolno chodził czy o ten błąd w dzienniku?

i pytanie co robić z tym SPDT
  • Poziom 31  
    Nie używaj programów do instalacji sterowników. Używaj sterowników producenta lub wyszukuj po ID sprzętu.

Odinstaluj sterowniki zainstalowane ostatnio i zainstaluj od nowa ze strony producenta.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    wiele razy miałem przypadki ,że BSOD-y były powodowane właśnie przez sterownik z Daemon Toolsa, zazwyczaj usunięcie Demona rozwiązywało problem.

Dlatego też, zmieniłem DT na Ultra Iso;-)
  • Poziom 5  
    Ten Verifer to nie program do instalacji, tylko jakaś usługa Windows do weryfikacji
    http://www.pcworld.pl/news/78150/Weryfikacja.sterownikow.html

Globusek14 na stronie producenta znaczy Lenovo są same stare
    Mam pytanie o jakiś sposób na usunięcie tego SPDT i czy normalnie po włączeniu tej opcji Verifer też komp zwalnia, aż do momentu jej wyłączenia
  • Poziom 22  
    Daruj sobie tą usługę, odinstaluj DT, jeśli mimo tego sterownik dalej będzie w systemie, wyrzuć go używając trybu awaryjnego lub z pod systemu live cd.
  • Poziom 5  
    Już go jakoś odinstalowałem, czas pokaże jak bedzie no nic, dzięki!

a jeszcze pytanie czy ten UltraIso nie wymaga zadnych sterowników do magazynowania, bo tego typu programy zwykle wymagają, Alcohol chyba tak
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    To co potrzebuje to automatycznie sobie zainstaluje więc nie przejmuj się.