Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jura F50 - Zacinający się mechanizm- tłok.

cichy lis 24 Nov 2015 14:23 3957 12
    cichy lis
    Level 28  
    Witam,
    w ekspresie był popularny problem z cieknącą w nadmiarze wodą- wymieniłem uszczelki, nasmarowałem wszystko co trzeba, po złożeniu chodził około 20 kaw dobrze później wyskoczył błąd 8 .
    Rozebrawszy maszynę okazało się iż po podniesieniu górnego tłoka, nadchodzi moment przechylenia cylindra w stronę młynka, ale w tym momencie jest cacięcie, jak by tłok dolny za daleko wyszedł- sprawdzałem to, rozebrałem na sucho działa dobrze, co może być nie tak ? Na co powinienem zwrócić uwagę, po lekkim naciśnięciu mechanizmu- jak na filmie mechanizm przechodzi do następnego etapu i błąd nie wyskakuje.
    Proszę o pomoc.
    blanti
    Level 9  
    Miałam ten sam problem po odebraniu go z "aso" jury bo był na konserwacji zrobił 3 kawy i błąd 8 powiedzieli tylko że się coś zacięło nic więcej :/ teraz mam inny problem Ekspres raz mi robi kawe a raz nie ;) jak mu sie podoba
    cichy lis
    Level 28  
    Kurde, ciekawe, kupować inny zaparzasz trochę słabo.
    A jak masz go rozebranego to nie robi kawy bo ? nie mieli? Jakiś błąd ? Trochę go poznałem przez ostatnie kilka dni :)
    blanti
    Level 9  
    https://www.youtube.com/watch?v=pBRFe_tGFss

Dodano po 3 [minuty]:

Ogólnie sprawa wygląda tak raz działą poprawnie a raz woda wali prosto do fusera nawet podczas płukania kawa mieli podaje leci sucha do fusera a woda do tacki ociekowej :V właśnie zakończyłam 4 odkamienianie i o dziwo wszystko pięknie to jeszcze zrobiła czyszczenie i też spoko nawet kawe zrobił ale już płukanie poszło do tacki znalazłam taki temat jeśli o to chodzi i myślałam że tu będzie podobnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2884461.html#13892257
    cichy lis
    Level 28  
    Faktycznie masz dziwny przypadek, trzeba by sprawdzić co odpowiada za poszczególne kierowanie strumieniem wody.
    Jutro przypatrzę się mojej maszynie i jakoś zobrazuję sobie Twój problem, może coś wpadnie do głowy.
    cichy lis
    Level 28  
    Więc chyba coś źle poskładałem, na chwilę obecną działa dobrze, raz mi dał wodę zamiast do tłoka to na tacę, ale to źle spinkę wrzuciłem.
    Jutro lepiej go poskręcam.
    I zrobię testy.

blanti, patrzyłem na to wszystko i nie mam pojęcia czym może być spowodowany problem w Twoim ekspresie, ale warto przyjrzeć się mechanicznemu zaworowi na dole zaparzacza.
    Nim steruje dość spory elektromagnes który jest na spodzie - pod młynkiem ( W mojej tak jest)
    blanti
    Level 9  
    od dziś działa poprawnie ... na chwilę obecną go nie ruszam :x
    cichy lis
    Level 28  
    Rozsądnie :)
    Jutro dopnę temat ze swoim, mam pęknięty ten plastik co trzyma zaparzacz z tym walcem zębatym.
    Będzie się działo :)
    Miłej nocy
    blanti
    Level 9  
    no moja znów pokazała focha ... ogólnie już jestem i tak nastawiona na kupno nowego ... ale ten rozkręcę a co :V
    cichy lis
    Level 28  
    Zawór spustowy :D Dziś tak się na niego patrzyłem- zestaw uszczelek do niego- rozbierz i oceń sam czy są dobre.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    cichy lis
    Level 28  
    Póki co działa idealnie :)