Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

symbol LS2208 - Czytnik zawiesza myszkę

24 Lis 2015 14:42 672 8
  • Poziom 14  
    Witam

Czytnik do kodów, przy próbie odczytania kodu zawiesza myszkę (czytnik nie czyta ).

Windows xp
    czytnik symbol LS2208
    Czytnik podłączony pod stare wejście(fiolet) oraz myszka (niebieskie)

Dodano po 5 [minuty]:

Wszystko działał przed zrobieniem Klona na dysk SSD .

System uruchamia sie wszystko działa ,tylko problem z czytnikiem . Może w menadżerze urządzeń ponownie sterownik załadować ?
  • Poziom 11  
    Można spróbować tej aktualizacji / odzyskiwania sterownika, jeżeli to nie pomoże to można spróbować kompletnie usunąć sterowniki i zainstalować na nowo. Daj znać jakie efekty.
  • Poziom 14  
    Sterownika tam nie widzę jak jest oznaczony w menedżerze Mysz i inne urządzenia ?

Problem i tak rozwiązałem tylko śmiesznie to wygląda:). Podłączyłem myszkę do zielonego portu ps/2, w fioletowe wejście czytnik, który posiada rozdzielacz na kablu druga myszkę pod ps/2 i działa . Funkcje spełnia . Tylko czemu nie chce zaskoczyć bez 2 myszki ?
  • Poziom 11  
    Możliwe, że jeżeli posiadasz windows 7, to po zrobieniu kopii zaktualizował sterownik myszki, niestety mógł go ściągnąć z błędami lub mysz może nie obsługiwać operacji, które sterownik chce wykonać z podłączonym czytnikiem, a z drugą myszką działa ponieważ ta ma inny sterownik, który jest jeszcze sprawny ;). Więc możesz spróbować jak wcześniej pisałem przywrócenia sterownika lub odinstalować sterownik i pozwolić zainstalować windowsowi wersję podstawową.
    Mam nadzieję, że pomogłem. ;)
  • Poziom 14  
    Właśnie chodzi o to że przed tym wszystkim próbowałem na nowej myszce i to samo . Na nowej powinno pójść zgodnie z twoimi domysłami . Klonowałem HDD do SSD Windowsa xp .

Stara myszka działa, ale z nowa myszka włożona w kabel od czytnika (kabel ma dwa wejscia) . Myszka nowa nie działa . Wypinając nowa myszkę myszka stara sie zawiesza i odwrotnie. Działa tylko gdy jest włożona myszka dodatkowa
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Mogła być taka sytuacja, że coś na płycie głównej strzeliło typu dioda i źle wydziela napięcie dla portu PS2 jeżeli mam rację to powinna pomóc przejściówka z PS2 na USB dla myszki ;) Ale możesz spróbować jeszcze czegoś takiego, że podłączysz swoją główną mysz do rozdzielacza z czytnika, też powinno być okej.
  • Poziom 14  
    fendriu i tu chyba dobrze myślisz i masz rację, też tak podejrzewałem. Ponieważ wcześniej właśnie taka przejściówka była wsadzona z PS2 na USB(ktoś to celowo zostawił chyba) w innych komputerach nie było takiej wsadzonej . Tylko że tej przejściówki nie wyciągałem , zrobiłem to tylko po to iż ona nie spełniała już funkcji i podmieniłem na myszkę równie dobrze podłączył bym klawiaturę i też pewnie by mi nie przycinało .Zrobiłem to metodą przypadku a teraz dałeś świeże spojrzenie . Co teraz z tym może masz jakiś pomysł? . Punkt dla Ciebie:)

Tak jak mówisz główną myszkę podłączyłem do rozdzielacza ,ponieważ kombinowałem dużo, tylko że tam żadna myszka nie działa już na starcie , świeci sobie żadnej reakcji, dopiero jak jest w ps/2 zielonym to działa .
  • Poziom 11  
    Czyli rozdzielacz z czytnika służy do podłączenia klawiatury. Niby nie ma różnicy ale inaczej piny są rozłożone. Zalecam w takim przypadku podłączyć na stałe czytnik+klawiaturę na fioletowym, a myszkę do adaptera na USB.
    Jeżeli znasz się na elektronice, to powinien być oddzielony moduł sterowania do myszki i klawiatury na płycie głównej liniami pomocniczymi, jeżeli nie ma to w takim wypadku trzeba zmierzyć upływność wszystkich elementów na płycie (miernikiem esr) albo zobaczyć czy na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze. Jednakże jeżeli nie znasz się na tym to lepiej zastosować proste rozwiązanie z obejściem tego problemu, ponieważ serwis może za to zażądać dość pokaźnej sumy jak na taką błahostkę, a jeżeli masz okazję po prostu obejść problem to nie będzie on jakoś zbyt uciążliwy i nie powinien wywołać żadnych innych usterek ;).
  • Poziom 14  
    Ok dzięki za wypowiedź była pomocna . Nie próbowałem jeszcze tam podłączyć klawiatury, ponieważ nie posiadam z takim starym wejściem. Ten komputer jest Ciągle zajęty i obsługiwany, nie mam zbyt dużo czasu na grzebanie z elektronika . Spróbuje podłączyć tam klawiaturę, żeby to normalnie wyglądało zamiast myszki .