Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lenovo A7600-H aktualizacja

24 Lis 2015 14:51 6105 22
  • Poziom 10  
    Witam mam problem z moim Lenovo. Mianowicie chcialem aktualizowac system. Tablet sam wyszukal aktualizacje 98 mb~ pobral i blad w czasie instalacji. Teraz wszystko padlo. Skad moge pobrac nowego androida, zeby to naprawic? Posiadalem 4.4.2 badz 4.4.4 pewny nie jestem. Mozliwosc aktualizacji do 5.0? naprawde przykra sprawa. Aktualizacja wydana przez support a Tablet padl... Zalosne. Prosze o dobre rady pilnie chcialbym go reanimowac gdyz to moje glowne centrum dowodzenia w internecie :/
  • Poziom 10  
    Jedna jedyna rzecz, ktora zrozumialem to rozmiar 750 mb... gdzie ten plik ? nic z tego nie rozumiem a napewno nie wiem jak to pobrac. Jakis konkretny link?
  • Poziom 10  
    Wlasnie pobralem, biore sie do kopiowania na karte SD i dam znac.

@edit

Ok nie wiem jak sobie z tym poradzic :P instalator w trybie fastboota nie widzi pliku zip. Instalacja przez komputer?
  • Moderator - GSM
    Tak, programem spflashtool.
  • Poziom 10  
    Moglbys jakos to opisac? Do tej pory moj najwiekszy wyczyn to root w huawei p8 lite oraz wgranie androida w Pentagram monster p430-1 z poziomu telefonu, ale tak to sie jeszcze nie bawilem ani razu :P

@edit:

Po wybraniu pliku txt w sp flash tool zaznaczeniu funkcji DA DL All With Check Sum oraz zmianie speed na ta "Do not..." klikam download i nic sie nie dzieje. Komputer nic nie robi z tym procesem moge tylko wybrac stop (tablet nie jest podlaczony). Co zle robie?
  • Poziom 10  
    Nie moge sobie z tym poradzic :) odznaczam user data pobralem sterownik windows 7 64 bit. Klikam download, pojawia sie komunikat po czym wybieram "Tak". W menadzerze urzadzen mam wykszyknik przy urzadzeniu a czasem nie. Po wybraniu "Tak" nic sie nie dzieje, podpinam tablet a bateri z niego nie moge wyciagnac bo takiej opcji nie ma i nic sie nie dzieje. hmm?
  • Moderator - GSM
    Podpinasz wyłączony tablet. Musisz zainstalować odpowiednie sterowniki.
  • Poziom 10  
    Urzadzenie MTP USB blad sterownika a instalowalem juz rozne zekomo dla tego tabletu ehh

@edit:
    Zmiana sterownika takze nie przechodzi. Kominikat glosi, ze sterownik jest juz aktualny a mimo to jest "!" obok ikony w menadzerze urzadzen obok MTP USB.
  • Moderator - GSM
    Powinien być sterownik mtk.
  • Poziom 10  
    Jak to? Wyswietla sie jako urzadzenie przenosne MTP USB "!" po Kazdym podlaczeniu tabletu instaluje sie sterownik i error win 7 64 bit.

@edit

pobralem vdrivers dla mtk, dodalem przez menadzera urzadzen mimo braku podpisu cyfrowego i dalej sie nie laczy. Czy nie ma na to jakiegos normalnego sposobu? Predzej mi sie windows posypie jak to polacze. Kiedy wszystko dzialalo nie bylo zadnych problemow ze sterownikami. ADB and fast boot takze jest na komputerze jeszcze po rootowaniu huawei. Jak mam sobie z tym poradzic? Wszystkie te tutoriale na wzor ktorych mam dzialac to ladnie tylko wygladaja a w zaden sposob nie pomagaja. Jestem zielony w tym temacie a potrzebuje tego tableta jako moderator pewnego fansite na juz :/
  • Poziom 10  
    Co z tego, ze sie oczytalem jak nawet nie moge sterownika zainstalowac. Pobieram juz xx paczke instaluje i blad w dzialaniu, albo pakiet instalacyjny exe, ktory klikam i nic sie nie dzieje... Tyle na tym wygralem, ze lapka jeszcze format czeka jak sie z tym uporam. Daj mi poprostu sterownik tak, zebym mogl polaczyc sie z tym Flash Toolem. Instalacja czego kolwiek z poziomu menadzera urzadzen to same ikonki "!" nic nie dziala...
  • Poziom 10  
    Tak robilem tak samo jak w opisie instalacji sterownika i nie dziala. Ten instalator exe kopiuje wszystko co trzeba a i tak w menadzerze urzadzen jest "!".

STerowniki z drugiego linku z seri A10-70 A7600 takze i jest "!"

Teraz zobacze ten trzeci sposob, ktory up podales.

@Edit

Tez nie dziala i z tego co widze wszystkie sterowniki sa 32 bitowe a mam win 7 64 bit.
  • Poziom 10  
    Dziwne. Zainstalowalem przez ten instalator oraz zostalem poinformowany, ze sterownik zainstalowal sie poprawnie dla win 7 64 bit. Odpalilem flash toola klikam download podlaczam tablet i sam sie uruchamia. Na ekranie widac ciagle napis startowy " Lenovo for those who do" i nic sie nie dzieje. W menadzerze zadan nie ma juz urzadzenia przenosnego MTP. Program nie reaguje, tablet tez stoi. Nie mam pojecia o co juz chodzi.

W sumie tablet sie uruchamia caly czas kiedy go podlacze teraz. WIdac tylko napis startowy i tak do momentu, kiedy go odlacze.
  • Moderator - GSM
    Załadowane wszystkie pliki do programu? Podepnij tablet z wcisnietymi przyciskami Volume Up + Volume Down. Pokombinuj z tymi przyciskami na wyłączonym tablecie.
  • Poziom 10  
    Program laduje pliki bez problemu z tego txt dokumentu. Uruchomilem kompa w trybie "Disable driver signature enforcement." zeby zainstalowac te sterowniki z bledem (code10)., ale ok. Teraz flash tool laduje liste plikow podpinam tablet z roznymi kombinacjami tego volume ale nadal nic nie rusza. W menadzerze ponownie pokazuje sie MTP"!". To wyglada tak jakby brakowalo sterownika do samego tabletu a nei flashowania. Trudna sprawa. Caly czas jak podpinam tablet pojawia sie komunikat o instalowaniu urzadzenia trwa to okolo 40 sekund i oswiadcza blad instalacji. Wtedy pojawia sie "!" obok MTP w menadzerze.

@edit:

Zaniose go chyba na gwarancje. Nie moge sobie z tym poradzic a siedze od rana. Byl wykonany root kingrootem, ale wydaje mi sie, ze w tej chwili nikt sie nie pozna co tam bylo, kiedy nie ma nic... Jest szansa, ze to naprawia?
  • Poziom 10  
    Naprawiony. Nikt sie nie poznal na gwarancji ze byl rootowany kingrootem.

Teraz inna sprawa.
    Chcialbym zrobic roota, ale bez kingroota bo potem masa zbednych rzeczy sie instaluje. Interesuje mnie Super SU i zadnych dodatkow. Jakis sprawdzony sposob dla tego tabletu?
  • Poziom 9  
    nutergsm napisał:

Z uwagi na fakt, iż na tym rosyjskim forum większość linków do firmware-ów już nie działa, poniżej link do działającej strony, z której można pobrać kilka obrazów A7600H (oraz do wielu innych tabletów/telefonów) bez potrzeby klikania w reklamy, itp:
    http://gsm-firmware.com/index.php?a=browse&b=category&id=6648