Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JavaScript - Funkcje w JS

24 Lis 2015 15:05 600 2
  • Poziom 4  
    Witam, mógłby mi ktoś pomóc z zadaniem z JavaScrpita? Polecenie brzmi

Code:
    napisać skrypt obliczający średnią ocen z wykorzystaniem dwóch funkcji: 

1) pierwsza funkcja oblicza wartość średniej i zwraca do miejsca wywołania
    2) druga funkcja ocenia słownie naszą średnią i zwraca tę wartość do miejsca wywołania

a do tego mam taki program który oblicza średnią, trzeba go jakoś przerobić żeby był napisany za pomocą funkcji...
    Kod: html
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pomoże ktoś? Będę bardzo wdzięczny, nie było mnie na tych lekcjach i nie mogę sobie poradzić...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Kod: javascript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie lepiej użyć tablicy :?: Takiej dynamicznej - dla dowolnej ilości liczb :!:
  • Poziom 32  
    Rezystoreczek napisał:
    Nie lepiej użyć tablicy :?: Takiej dynamicznej - dla dowolnej ilości liczb :!:
    Nie lepiej, ponieważ nie powiedziano że oceny mają być przekazane do funkcji to wystarczą dwie zmienne.

Exedras:
    1. Jak nie umiesz to chyba nie powinieneś zaliczyć co? Naucz się później zaliczysz, tym bardziej że masz sensowny powód tego że obecnie nie umiesz.
    2. Czemu wprowadzenie ocen nie przeniesiesz do HTML'a ewentualnie za pomocą kolejnych funkcji?
    3. Tworzysz tablicę: var names=["informatyka", "angielski", "fizyka", "biologia", "polski", "matematyka", "historia", "sieci", "wf"]; po czym traktujesz to jako Id pól formularza lub jako część pytania w prompt: "Podaj ocenę z przedmiotu '"+names[i]+"': ". W każdym przypadku pobierasz kolejną wartość w pętli.