Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów

24 Lis 2015 17:32 1092 22
  • Poziom 24  
    Laptop zaczął bardzo wolno działać. Na dodatek długo instalują się programy. Na pierwszą myśl przyszła mi, że laptop się grzeje i to jest winą. Pobrałem programy, ale jak widać nic one nie wskazują.
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    SMART dysku:
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów
  • Poziom 24  
    Chyba nikt nie rzucał
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów
  • Poziom 24  
    Zrobienie kopii posektorowej? Wyzerowanie -> Remap i później przywrócenie kopii?
  • Poziom 24  
    Jeżeli mam Dysk 1TB to kopię na niego mogę zrobić?
  • Poziom 24  
    Kopię dysku do pliku mogę wykonać jedynie pod DOSem?
    Link Bo za pomocą tego filmiku chyba tego nie wykonam?
  • Red. Komputery FAQ
    Ja bym się nie sugerował do końca tym testem szybkości w HDTune pod działającym systemem (no chyba że dysk podpięty przez np. kieszeń i testowany z pod innego systemu) nie wiadomo czy w systemie nie ma złośliwego oprogramowania lub innego "syfu". Zresztą system cały czas może dokonywać odczytu/zapisu i stąd mogą być przekłamania w takim teście. Najbardziej wiarygodne będzie przeskanowanie powierzchni niskopoziomowym programem z pod dosa np. mhdd.
  • Poziom 16  
    troche z tą regeneracją polecieliście za szybko :)

jeśli dysk jest używany w danym momencie - np winda sobie indeksuje pliki, albo jakieś ścierwo jest w pamięci i mieli dyskiem dla zabawy - to będą takie słabe wyniki w hdtune. Nie twierdze, że dysk nie siada, bo jest to wycoce prawdopodobne patrząc na to HD tune, Ale do póki nie ma realokowanych sektorów 05 w smart i oczekujących sektorów na realokację C5 to należy mieć trochę dystansu do tych wyników. Radzić facetowi zabezpieczać wszystko i zerować dysk... pomysł bardzo dobry ale na koniec.

po pierwsze wywalić indeksowanie i zatrzymać aktualizacje.
    start->uruchom->services.msc i z listy wybrać windows search -zatrzymać i dać wyłącz, a w centrum akcji wyłączyć aktualizacje (chwilowo na testy, bo lubią się mielić w tle)

po drugie odpal task manager wybierz monitor zasobów i zakładka dysk i obserwuj co go mieli.

po trzecie start->uruchom->msconfig i zrób porządek w sekcji uruchamianie i usługi(po zaznaczeniu ukryj usługi microsoft) Zostawiasz potrzebne rzeczy, np dzwięk realtek, nvidia/amd itp - reszta leci.

po czwarte adwcleanner ściągnij z netu i wykonaj.
    po piąte: rootkity: ściągnij TDSSKiller kaspersky-iego
    po szóste: virus Sality jest aktualny - parę dni temu kumplowi rozmnożył się na wszystkim na 2ch dyskach, więc ściągnij salitykiller_1.3.6.0

po siódme: aktualizacja sterowników Intel chipset device software(update inf) oraz inel rapid storage driver -bo może nie być właściwych sterów do kontrolera dysku w systemie.

dopiero na końcu myślałbym o regeneracji

nawet jeśli są takie podejrzenia to lepiej to zrobić programem mniej inwazyjnym. HDD REGENERATOR 2011. W którym w wersji pod Dos można wybrać tylko test bez naprawiania i obserwować postęp. Spowolnienia będą oznaczane jako "D" a uwalone sektory jako "B". Regenerować można ale to co jest uwalone a nie cały dysk. Jeśli skan będzie postępował z taką samą prędkością i nie będzie "D" to dysk jest ok. Zerowanie wszystkich sektorów to dla mnie niepotrzebna psychoza. Nie mówie, że nie pomoże albo że to złe - mówię że zbyt pochopnie -cały dzień na to stracisz a może się okazać, że w "windzie" jest za dużo "lewego towaru"
  • Poziom 24  
    No to przeskanowałem twardego w MHDD:
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów
  • Poziom 24  
    HDD Tune w trybie awaryjnym:
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów

Najpierw dokonałem sprawdzenia pod kątem wirusów i różnego tego typu infekcji. Tam okazało się, że wszystko jest ok i umieściłem ten temat.

Próbowałem uruchomić grę Symulstotr Farmy 2016.
    Wymagania:
    CPU: minimum 2 GHz (preferowany wielordzeniowy)
    Karta graf: GeForce GTX 460 lub lepsza (preferowany GeForce GTX 660 z 2GB VRAM) zgodna z DirectX 11
    RAM: 4GB
    HDD: 12GB

U mnie wygląda to tak:
    Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów Samsung RV511-S05PL - Wolne działanie laptopa i długa instalacja programów

Gra się uruchamia, ale nic nie można zrobić bo się zacina. Za słaba grafa?
  • Poziom 25  
    Jeżeli wykluczysz dysk i system to najpewniej będzie to typowa usterka tego modelu, czyli mostek Intela.
  • Red. Komputery FAQ
    szymon189 napisał:

Wymagania:
    CPU: minimum 2 GHz (preferowany wielordzeniowy)
    Karta graf: GeForce GTX 460 lub lepsza (preferowany GeForce GTX 660 z 2GB VRAM) zgodna z DirectX 11

Po pierwsze twoja karta nie jest kompatybilna z dx11, po drugie posiada tylko 1GB VRAM, po trzecie wydajność samego gpu jest na tyle mała że nie ma co jej nawet porównywać do GTX 460.