Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Haier 22-calowy - Bardzo złej jakości obraz

RastaManiak 24 Lis 2015 18:01 525 2
  • #1 24 Lis 2015 18:01
    RastaManiak
    Poziom 6  

Witam.

Posiadam telewizor Haier 22-calowy z funkcją monitora, który podłącza się przez VGA. W karcie graficznej (Geforce GTX 950) w komputerze mam jedynie DVI, więc zastosowałem przejściówkę VGA-DVI. Po włączeniu komputera obraz jest niewyraźny, rozmyty, kolory są źle odwzorowane, widoczne są smugi w obrazie.
    Ogólnie tragedia.

Zmienianie kontrastu, jasności i ostrości nic nie daje. Obraz i tak jest tragiczny.

Jaka może być przyczyna? Co zrobić aby podłączyć ten TV/monitor do tej karty aby można było się cieszyć dobrej jakości obrazem?

P.S. Nie wiedziałem, do którego działu wstawić ten temat, bo TV to LED, ale ma w końcu pełnić funkcję monitora.

0 2
  • #2 24 Lis 2015 20:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

RastaManiak napisał:
    Jaka może być przyczyna?

To coś:
    RastaManiak napisał:
    Haier 22-calowy z funkcją monitora

RastaManiak napisał:
    Co zrobić aby podłączyć ten TV/monitor do tej karty aby można było się cieszyć dobrej jakości obrazem?

Kupić monitor, albo inny tv który ma port HDMI, albo chociaż DVI.

Trochę może pomóc (ale to raczej przypuszczenie niż stwierdzenie - na własnym przykładzie) kupić lepszy jakościowo kabel VGA - mnie pomogło o tyle, że po wydaniu 200 zł na kable stwierdziłem, że czas kupić monitor.

0
  • #3 25 Lis 2015 09:16
    jacwie5
    Poziom 13  

Przejściówka DVI-HDMI lub kabel DVI-HDMI powinny poprawić jakość obrazu, o ile TV posiada takie wejście.

0