Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

świece żarowe citroen xsara picasso 2,0 hdi

mały7005 24 Nov 2015 18:09 5058 15
    mały7005
    Level 8  
    Witam mam problem z uruchomieniem silnika a jest dopiero 0 st. moim zdaniem nie grzeją świece kontrolka zapala się i po chwili gaśnie ale silnik ciężko pali .jak sprawdzić czy świece grzeją .Mam jeszcze pytanie , czy jeżeli podłącze przewód z żarówka do świecy żarowej i do masy to podczas grzania swiec ta żarówka powinna się zaświecić a gdy kontrolka zgaśnie to podłączona zarówka też powinna zgasnąć ?U mnie wygląda to tak że podłączona żarówka zapala się po przekręceniu kluczyka ale nie gaśnie nawet po odpaleniu silnika .
    Luki12
    Level 15  
    Najlepszym sposobem żeby sprawdzić świece to weź kawałek przewodu podłącz pod plus aku i dotykaj łepka swiecy jesli iskrzy to powinna być dobra ...... a jak nie to wykręcić i tak samo podłączyć i sprawdzić czy grzeją ..
    mały7005
    Level 8  
    Luki12 wrote:
    Najlepszym sposobem żeby sprawdzić świece to weź kawałek przewodu podłącz pod plus aku i dotykaj łepka swiecy jesli iskrzy to powinna być dobra ...... a jak nie to wykręcić i tak samo podłączyć i sprawdzić czy grzeją ..

Czy mam odkręcić kabel który jest podłaczony żeby niczego nie spalić ? :?:
    Luki12
    Level 15  
    Możesz odkręcić bo akurat w moim przypadku świece mają zakładane fajki także żeby się do nich dostac to musze to zdjąć , a druga sprawa nie powino się nic stac bo grzanie załączane jest przez przekaźnik...
    stanek87
    Level 2  
    mały7005 wrote:
    Witam mam problem z uruchomieniem silnika a jest dopiero 0 st. moim zdaniem nie grzeją świece kontrolka zapala się i po chwili gaśnie ale silnik ciężko pali .jak sprawdzić czy świece grzeją .Mam jeszcze pytanie , czy jeżeli podłącze przewód z żarówka do świecy żarowej i do masy to podczas grzania swiec ta żarówka powinna się zaświecić a gdy kontrolka zgaśnie to podłączona zarówka też powinna zgasnąć ?U mnie wygląda to tak że podłączona żarówka zapala się po przekręceniu kluczyka ale nie gaśnie nawet po odpaleniu silnika .

Po pierwsze świece grzeją jeszcze długo po odpaleniu gdy silnik jest zimny, wszystko zależy od jego temp. dlatego twoja żarówka świeciła po odpaleniu. A kontrolka na liczniku jest tylko dla informacji że upłynoł odpowiedni czas rozgrzewania świec w zależności od temp. gaśnie szybciej lub wolniej.
    Co do sprawdzenia samych świec nie polecam metody z kabelkiem i sprawdzaniem czy iskrzy, ponieważ świeca może praktycznie być już wypalona ale jeszcze przepuszcza prąd i stąd iskrzenie. Wykręć świece podłącz na krótko do aku i sprawdz czy się rozgrzeją do czerwoności jeśli tak to ok. Tylko ostrożnie z wykręcaniem lubią pękać a i dokręcać również ostrożnie z wyczuciem.
    mały7005
    Level 8  
    Witam ponownie świece okazały się dobre ale może ktoś powie mi dlaczego nawet po naładowaniu akumulatora silnik kręci i nie odpala ktoś podpowiedział mi żeby potraktować go samostartem ale nie miałem więc podałem mu PLAK i odpalił i przez jakiś czas nie ma problemu aż pewnego razu wszystko od nowa . Odkręcałem rurki i paliwo leciało ale to nie ursus bo do wtryskiwaczy dochodzą przewody czy jest do tego jakiś sterownik ?
    Luki12
    Level 15  
    Może wymień akumlator , bo miałem podobnie w golfie sdi niby palił ale jak postał dłużej kręcił ale nie chciał odpalić , po wymianie aku przeszło, a też ładowałem.
    yasiu.brzeg
    Level 29  
    - Świece sprawdzamy za pomocą multimetra i funkcji omomierza oraz amperomierza, te dwa pomiary będą miarodajne. Wykręcanie świec jest ryzykowne (zerwanie), świece wykręcamy tylko i wyłącznie do wymiany (wtedy już musimy). Zapieczone świece się często zrywają i można niepotrzebnie narobić sobie dodatkowej roboty, nawet jak świece były sprawne.

- jeżeli wolno kręci to należy przyjrzeć się również akumulatorowi oraz rozrusznikowi
    jacolino75
    Level 19  
    Luki12 wrote:
    Najlepszym sposobem żeby sprawdzić świece to weź kawałek przewodu podłącz pod plus aku i dotykaj łepka swiecy jesli iskrzy to powinna być dobra

Tak,tak zwłaszcza w przypadku świec 5V. I od razu leć do sklepu po komplet nowych.

yasiu.brzeg wrote:
    Świece sprawdzamy za pomocą multimetra i funkcji omomierza oraz amperomierza, te dwa pomiary będą miarodajne.

To chyba jedna z najbardziej wiarygodnych metod sprawdzania świec .pozdr.
    Hart3
    Level 26  
    Mały7005 Jeżeli świece sprawdzone i podczas rozruchu dochodzi napięcie to przyczyna może leżeć gdzie indziej. Pytając o sterownik widzę że nie bardzo się znasz na temacie polecam lekturę Najczęstsze usterki silników HDI kol. Luśnia49.
    Wystarczy że jeden z wtrysków będzie uszkodzony z tego względu podstawą dalszego działania diagnostyka parametrów.
    mały7005
    Level 8  
    Witam i dziekuje za odpowiedzi [podpowiedzi] mieli

Dodano po 53 [minuty]:

mieliście racje z aku przy ponownym ładowaniu zauważyłem ze klemy są luźne [nie są przykręcane tylko zaciskowe ] dogiołem aby były ciasne naładowałem i na razie jest ok. kolega z pracy powiedział że może go niedoładować ponieważ robię 5 km postój i z powrotem i że to za krótka trasa co wy na to ?
    Luki12
    Level 15  
    I tu bym się zgodził krótka trasa a przy odpaleniu duży prąd jest pobierany..
    mały7005
    Level 8  
    witam ponownie co

Dodano po 2 [minuty]:

witam ponownie cos z tymi swiecami musi byc nie tak teraz jest +8 i odpala bez problemu a wiec wtryski musza byc ok. przepraszam za brak polskich znakow ale nie dawno robilem aktualizacje do 8.1 i polskie znaki znikly
    User removed account
    User removed account