Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka Linksys PAP2t - Ciągły restart urządzenia ???

24 Lis 2015 19:06 918 3
  • Poziom 13  
    Witam tęgie głowy,

Przeczytałem kilka wątków na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc gorąca prośba do znawców tego sprzętu (bramka VoIP Linksys PAP2T).
    Otóż bramka przez prawie 3 lata działała bez zarzutu. Ostatnio zauważyłem przypadkiem że diody na urządzeniu ciągle mrugają w podobny sposób - tak jakby urządzenie nie mogło zastartować i robiło co kilka sekund restart i tak w kółko. Podnoszę słuchawkę a tam na ułamek sekundy zgłasza się telefon po czym diody gasną, zaświeca się power i LAN, power zmienia kolor i tak w kółko (wrzucam filmik poglądowy).
    Dodam że rozkręciłem bramkę i widziałem na zasilaniu napuchnięty kondensator 470uF więc go wymieniłem, ale to nie pomogło. Po restarcie urządzenia na moment zgłasza się telefon, potem restart bramki i tak w kółko. Przez ciągłe restarty nie mogę się też zalogować przez przeglądarkę. Próbowałem wbijać 0000 na telefonie w różnych momentach żeby spróbować wejść do Menu ale bez rezultatu.
    Macie może jakieś pomysły gdzie jeszcze szukać problemów z urządzeniem ?

Z góry wielkie dzięki za każdą pomoc...
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    W zasilaczu pewnie też będą kondensatory do wymiany... jakie napięcie daje a jakie powinno być (badać pod obciążeniem)?

Pozdr!
  • Poziom 13  
    Zasilacz już wcześniej dla świętego spokoju podmieniłem i to samo (oryginalnie 5V).
    Na fabrycznym jak robiłem pomiary napięcia po podłączeniu i pomiarach na płycie Linksysa było 5,15V czyli OK...

Dzięki za zainteresowanie...
    Pozdrawiam

PS: Mam prośbę do kogoś kto ma tą bramkę żeby sprawdził jak zachowują się diody jeżeli włączymy urządzenie bez wpiętego kabla LAN... Napięcia wydają się OK - a mam wrażenie że jest coś nie tak z LANEM i może dlatego bramka się restartuje...
    Z góry dzięki... ;)
  • Poziom 1  
    Hej,

może odgrzewam temat ale niewiele jest materiału w sieci. Niestety nie mam rozwiązana, jedynie podobne objawy. Podobne ponieważ opisane zachowanie występuje w interwałach pomiędzy bardzo długim czasem kiedy świeci się czerwona POWER i zielona LAN. Znalazłem informację, że w takim przypadku nie ładuje oprogramowania (bootloader nie startuje).

Udało mi się raz uzyskać sieciowe połączenie i zrobić upgrade (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1572990.html). Niestety nie pomogło i brama znów weszła w fazę restartów.
    Kabel sieciowy nie nie ma znaczenia.

Powodzenia.
    Łukasz