Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchomienie projektora Toshiba TDP-T100 bez lampy

Przjaciel 24 Lis 2015 19:11 708 3
  • #1 24 Lis 2015 19:11
    Przjaciel
    Poziom 9  

Witam!

Poszukałem odpowiedzi na swoje pytanie, ale nie udało mi się jej znaleźć, dlatego zakładam nowy temat.
    Wpadł mi w ręce projektor Toshiba TDP-T100. Po podłączeniu okazało się że zapala się dioda ON/Standby na pomarańczowo. Po wciśnięciu przycisku Power dioda ON/Standby zmienia kolor na zielony i zapalają się na zielono dwie dodatkowe diody, Lamp i Fan. Po chwili z projektora słychać swojego rodzaju piski trwające około 2 sekundy, a później jest z 5 sekund przerwy. Sytuacja powtarza się trzy razy. Następnie dioda lamp zaczyna migać na zielono i następuje jeszcze jedna taka sekwencja, 2 sekundy piski, 5 sekund przerwy. Po odczekaniu tego czasu 5 sekund gaśnie dioda Fan, a diody ON/Standby i Lamp zmieniają kolor na czerwony. Wtedy tylko wyjęcie etyczki z gniazdka go wyłącza.
    Domyśliłem się że problem leży w lampie, a znam temat że one po czasie kończą swój żywot. Sprawdziłem ceny lamp i najtaniej to znalazłem za 580zł O.o . Tu moje pytanie. Jak skutecznie oszukać ten projektor aby wystartował bez lampy? Chciałem trochę przy nim pokombinować z innym źródłem światła, ale do tego potrzebuje aby mi w ogóle wystartował.
    Po mojemu jest przy czym dłubać, ponieważ sam projektor dostałem za całe 10zł. :D

Pozdrawiam Michał.

0 3
  • #2 24 Lis 2015 19:35
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Na temat uruchamiania projektorów już dużo zostało powiedziane. Pewnie odpowiada za to jakiś transoptor na płycie przetwornicy.

0
  • #3 24 Lis 2015 19:57
    Przjaciel
    Poziom 9  

Boje się kombinować, bo nie znam się kompletne na projektorach i nie chciał bym czegoś uszkodzić. Spotkałem się z wieloma sposobami uruchamiania projektorów, od odpięcia zasilacza lampy, przez zwieranie transoptora po wstawieniu mostka pomiędzy dwa piny w odpiętym przewodzie z zasilacza lampy. sposoby te tyczyły się projektorów różnych firm, ale nie udało mi się znaleźć sposobu do konkretnie takiego projektora. Znalazłem nawet wątek o innych Toshibach, ale komponenty z nich nie były nazwijmy to kompatybilne technologicznie z moim.
    Podstawowy problem to to że nie znam się na tym, a co za tym idzie nie wiem czego i gdzie szukać.

0
  • #4 07 Gru 2015 00:26
    Przjaciel
    Poziom 9  

Umiał by ktoś powiedzieć który był by to konkretnie transoptor? Nie znam się jeszcze na projektorach, więc nie wiem nawet jak to sprawdzić. Jak musiał bym samemu znaleść który transoptor za to odpowiada to jak go namierzyć? Czego szukać? Po czym poznać? Raczej głupim rozwiązaniem by było zwierać je i patrzeć co się dzieje, dlatego pytam. Da się jakoś rozpoznać który to może być odpowiedzialny za lampę?

0