Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć 3 routery netia - Konfiguracja routerów

24 Lis 2015 21:27 2070 38
  • Poziom 10  
    Witam

Potrzebuje pomocy. W domu mamy internet z netii. Jest to dom wielorodzinny i sa w nim 3 routery. Pierwszy NETGEAR DN2200 do kórego wchodzi kabel ADSL poźniej od tego routera leci z LAN do LAN w drugim routerze TP LINK TL 841N z któego zas wychodzi kabel na trzeci router TP link WR 340GDCW. Problem jest tego typu ze mam konflikt IP cały czas zrywa połączenia ,raz jest internet pozniej go nie ma. Myśle że to kwestia ustawień ale nie mam pojęcia co i jak przestawić z góry dzieki za pomoc
  • Moderator - Sieci, Internet
    Oczywiście konfiguracja TP-linków jako AP z wyłączonym DHCP i różnymi adresami IP - Link

Przykład:
    Netgear - 192.168.1.1 - DHCP 192.168.1.100 do 192.168.1.254
    WR841N - 192.168.1.10 - DHCP Settings - Disable
    WR340g - 192.168.1.11 - DHCP Settings - Dsiable

Oczywiście to tylko przykład tak aby adres IP w sieci nie dublowały się.
  • Poziom 10  
    Czyli rozumiem ze wina lezy po stronie tp linków??? Netgeara nie ruszać ??

Druga sprawa jak wejść w ustawienia tych routerów?? Gdy wbijam stantard 192.168.0.1 wchodzi mi netgear przy ponownym wpisywaniu z tym samym adres widzi juz tp linka :(
    TP-linki musisz skonfigurować pod Netgear-a. Sprawdź jaką pulę DHCP rozdaje Netgear a adresy TP-linków ustaw z poza tej puli.

Cytat:
    Druga sprawa jak wejść w ustawienia tych routerów?? Gdy wbijam stantard 192.168.0.1 wchodzi mi netgear przy ponownym wpisywaniu z tym samym adres widzi juz tp linka

Podłącz TP-linka tylko do komputera, zmień adresację i wyłącz DHCP.
  • Poziom 10  
    W netgearze zmieniłem i w tp linku 340g tez nie moge wejsc w router 841 :(
  • Poziom 10  
    zrobiłem właśnie reset zobacze czy teraz zaskoczy
  • Poziom 10  
    a wiec zrobiłem reset wszedłem w ustawienia, niestety połączyło ładnie u wszyzsktich ale na chwile w Netgarze jest dostep z niego własnie pisze tp linki ograniczone :/
  • Poziom 10  
    w tp linkach zrobiłem tak jak Pan kazał zmieniłem adresy na takie jak wyżej i wyłączyłem DHCP co ma Pan na myśli konfiguracja sieci bezprzewodowej??
  • Poziom 10  
    zabezpieczeń sieci i dostepu do routerów nigdy nie było....
  • Poziom 10  
    w tp linku 340g mam 192.168.1.100 i 192.168.1.199

Sieć 3 routery netia - Konfiguracja routerów
    No to tak jak pisałem wcześniej:
    Netgear - 192.168.1.1 - DHCP 192.168.1.100 do 192.168.1.254
    WR841N - 192.168.1.10 - DHCP Settings - Disable (port WAN pusty)
    WR340g - 192.168.1.11 - DHCP Settings - Dsiable (port WAN pusty)

Jeżeli nie działa trzeba by sprawdzić przewody sieciowe i wtyczki RJ45.
  • Poziom 10  
    Wszystko mam ustawione tak jak Pan pisał wczesniej kable juz sprawdzałem i wtyczki...

Prosze mi tylko powiedzieć czy w Tp linkach musze wszystko zrobić tak jak było w tym linku od Pana??? czy tylko te ustawienia co mam wyżej wystarczą??
  • Poziom 10  
    teraz mnie połączyło z TP linkiem moim i jest ok z netgarem tez sie łącze bezprzewodowo niestey z 3 routerm nie moge sie połączyć pisze ograniczono
  • Poziom 10  
    Może to Panu w czymś pomoże w moim routrze tj. Tp link 340g mam odres IP 192.168.1.11 w drugim tp linku ustawiłem z końcówka 10 i teraz jak chce wejsc w router z koncówka 11 to widzi nazwe mojego routera i odwrotnie jest z tym z koncówka 10. moge wejść do obu routerów bedąc połączony z jednym....
  • Poziom 10  
    no własnie teraz nie moge sie wogole połączyć , łączy a po chwili wyskakuje ze nie można sie połączyć
  • Poziom 10  
    tak sieci bezprzewodowe mają różne nazwy sa to nazwy routerów fabrycznie. Każdy router wyświetla mi sie osbono do połączenia mam Netgear pozniej tp link bf 745 i TP linkb5bbc okej w takim razie do jutra
  • Specjalista Sieci, Internet
    Może tak:
    Skoro Netgear "rozdaje" IP do sieci lokalnej od 192.168.1.100.
    To pierwszemu TP linkowi nadać z palca 192.168.1.101,
    drugiemu z palca 192.168.1.102 - oczywiście serwer DHCP na TP Linkach disable - i restart routerów.

TP Linki podłączać kablowo, każdy z osobna, pojedynczo - i nadać im IP z puli Netgeara.
    Jeśli łączysz to wszystko razem kablami - to kable do TP Linków w port LAN!.
  • Poziom 10  
    Tak z netgara do tp linków wszystko od początku jest na lanie