Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena teleskopowa UNIDEN 69 -

24 Lis 2015 23:26 933 2
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i szukam porady. Przeleciałem sporo tematów odnośnie anten do Unidena 69XLT-2, ale nigdzie nie spotkałem się z czymś takim:
  Otóż chciałbym zwiększyć zasięg swojego skanera. Teraz jak jest zima to antena niestety wewnątrz i nie słyszę nic...
  Pewnie od razu napiszecie "zrób dipol półfalowy". Zrobiłbym ale... mieszkam w bloku na I piętrze. Nie mogę dać anteny na balkon bo mam pokój po drugiej stronie mieszkania. Wystawienie metrowego pręta za okno mogłoby budzić zainteresowanie wśród ludzi. Na parapecie nie mogę go dać bo za blisko ściany. Wokół dość ścisła zabudowa innych bloków. (Jeśli mimo wszystko dipol pokonałby tyle przeciwności to napiszcie :D )
  Dlatego wpadłem na pomysł czy zamiast budować dipol, dałoby się podłączyć antenę teleskopową (136-174 i 400-480 MHz) jakimś kablem do skanera i wystawić ją na zewnątrz. Chyba nie potrzebuje tyle przestrzeni co dipol oraz prezentuje się "normalniej". Jeśli jak to jakim kablem (taki sam jak do dipola) i jak ją połączyć. Czekam na Wasze porady.
  Aha... żądana częstotliwość nasłuchu to 148-149 MHz.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  NowicjuszŚląsk napisał:
  Wystawienie metrowego pręta za okno mogłoby budzić zainteresowanie wśród ludzi. Na parapecie nie mogę go dać bo za blisko ściany.


  Myślisz że wystawisz za okno parę centymetrów drutu który nie będzie się rzucał w oczy i coś będziesz odbierał? Antena musi mieć swoje wymiary by spełniała swoje zadanie oraz była lepsza od oryginalnej która jest w zestawie.

  Dla częstotliwości 148,5 długość promiennika powinna wynosić 50cm.
 • Poziom 2  
  Tak się składa, że w lecie ta sama antena spełniała moje oczekiwania gdy była na zewnątrz okna. Wiem, że musi mieć ~50cm, dlatego chcę podłączyć do skanera antenę teleskopową. Dipol musi odstawać sporo od ściany, dlatego nie ma szans żeby go zastosować.

  Ktoś poradzi jakim kablem i jak mogę ją połączyć ze skanerem? Fajnie jakby był dość cienki, żeby przeszedł przez zamknięte okno.