Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Vito W639 Lift 2012r - Montaż kamery cofania ?

25 Lis 2015 09:59 2520 7
  • Poziom 13  
    Jak w tytule chciałbym do Vito osobowego (W639 Lift 2012r) zamontować kamerę cofania.
    Pytanie czy jest fabrycznie poprowadzona instalacja od tylnej klapy (np. od podświetlenie tablicy rejestracyjnej) do deski rozdzielczej i wystarczy tylko samą kamerkę zamontować no i odbiornik na desce rozdzielczej?
  • Poziom 21  
    Witam, jeśli kupisz kamerę będzie tam schemat podłączenia, aktywacja kamery może być z żarówki światła cofania i masa z karoserii przewód do wyświetlacza musisz przeciągnąć do deski rozdzielczej.
  • Poziom 13  
    Ano właśnie pytanie brzmi czy fabrycznie jest wiązka poprowadzona pod oryginalna kamerę?
  • Spec od Mercedesów
    viper111 napisał:
    czy fabrycznie jest wiązka poprowadzona pod oryginalna kamerę?

Nie - nie jest. Musisz mieć odpowiedni kod wyposażenia po rozszyfrowaniu VIN-u obejmujący wiązkę kamery. Jest to przeznaczone do podłączenia do radia z dużym monitorem, lub (w nowszych Sprinterach) monitorek jest w lusterku wstecznym. Jak w kodach wyposażenia nie ma nic interesującego, to nie masz co w aucie szukać. Musisz pociągnąć własnego druta.
  • Poziom 13  
    Gerri napisał:
    po rozszyfrowaniu VIN-u obejmujący wiązkę kamery

Wysłałem na PW nr VIN.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Wg numeru VIN auto nie zostało fabrycznie wyposażone w wiązkę kamery cofania.
  • Poziom 13  
    Zatem zainstaluję kamerkę "chińską" z nadajnikiem i odbiornikiem WiFi :)

Pytanko jeszcze do znawców, jakiej rozdzielczości jest obraz w oryginalnej kamerce cofania? I czy oryginalna kamera cofania ma night vision?
  • Poziom 13  
    W ramach zamykania tematów, dopiszę, że zamontowałem kamerkę bezprzewodową ale zrywała sygnał i zmieniłem na zwykłą po kablu i pięknie teraz działa. Ładnie wygląda i ładnie obraz pokazuje. Polecam.