Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra F - bardzo słabe ogrzewanie.

25 Nov 2015 13:36 2517 6
  • Level 8  
    Witam.
    Posiadam Opla Astrę F 1.6 z '91. Mam problem z ogrzewaniem w środku samochodu. Termostat otwiera się za szybko tak przy 60-70 stopniach. Oba przewody prowadzące do nagrzewnicy są tak samo gorące. Niestety przy włączeniu nawiewu po stronie pasażera leci bardzo letnie powietrze, po stronie kierowcy jest prawie zimne a po środku cały czas leci zimnie powietrze. Nie mam już pomysłu co może być nie tak. Liczę na jakieś rady.
    Pozdrawiam.
  • Level 31  
    Może być zamulona nagrzewnica, może też być niedomknięta klapa zimnego powietrza.

Obstawiam że nie domyka regulacja temp. nawiewu i cały czas powietrze idzie obok nagrzewnicy. Może też być (liście i inne śmieci) zapchana nagrzewnica z zewnątrz.
  • Level 8  
    Mógłbyś dać jakąś wskazówkę jak sprawdzić tą regulację?
  • Level 31  
    Nie wiem jak jest w Astrze bo nigdy nie rozbierałem, ale żeby mieć zimny nadmuch trzeba zasłonić nagrzewnicę i do tego służy cięgno regulacji, które prawdopodobnie nie domyka do końca klapy zimnego nawiewu. Część powietrza idzie obok nagrzewnicy gdy nie domknięta jest klapa, lub nieszczelna i ogrzewanie jest słabe.

Proponuję zakupić nową nagrzewnicę (zamiennik ok 50zł) i przy wymianie zrobić przegląd/uszczelnić klapę zimnego nawiewu, to w 99% zagwarantuje saune w samochodzie.

Jeśli jest LPG w samochodzie to trzeba naprawić (jeśli jest źle) spartaczoną robotę po gazownikach, tzn. wywalić trójnik i podłączyć reduktor w szereg z nagrzewnicą.
    Zasilenie reduktora z powrotu nagrzewnicy trzeba dać, wtedy jest ogrzewanie takie jak z fabryki, a dla reduktora w zupełności wystarczy to co poleci z powrotu nagrzewnicy.
  • Level 30  
    smerfix wrote:
    Termostat otwiera się za szybko tak przy 60-70 stopniach.

Zacznij od wymiany uszkodzonego elementu czyli termostatu i pozniej dopiero szukaj innych przyczyn...
    Uszkodzony termostat teraz otwiera ci sie za szybko ale w pewnym momencie moze sie zaciac, ugotujesz silnik i bedzie wiekszy problem ...
  • Level 24  
    Dla ogrzewania 20 stopni mniej na silniku to bardzo dużo, wymień termostat i dopiero szukaj dalej.
  • Level 31  
    Termostat to ostatnia rzecz którą trzeba tu wymienić.
    50-60st na silniku to już powinno grzać bardzo dobrze.

U mnie przy dzisiejszych temp. na zewn. po 1km. mam już ciepło w samochodzie, a temp. silnika ma może z 50st. dopiero.