Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prześwit na wyswietlaczu w SGS2

kriss2008 25 Lis 2015 13:55 714 10
  • #1 25 Lis 2015 13:55
    kriss2008
    Poziom 8  

Witam,

Odrazu zaznaczę że jestem eksperymentatorem amatorem, także jak moje czynnosci wydają się smieszne to można się smiać ;)

Przed ponownym montażem ekranu w Samsungu Galaxy S2 próbowałem usunąć stary klej i coś mnie skłoniło żeby spróbować lekko przejechać nasączonym w izopropanolu wacikiem. Niestety oprócz kleju zeszła także czarna farba i na wyświetłaczu mam przeźroczystą plamę.
    Po podłaczeniu vcc, wyświetlacz wydaje sie sprawny.

Teraz pytanie techniczne, jak zamaskować tą plamę żeby to miało ręce i nogi? Czy wystarczy poprostu prysnąć czarną farbą w spreyu czy musi to być jakas specyficzna farba?

Z góry dziękuje za pomoc!

0 10
  • Pomocny post
    #2 25 Lis 2015 16:11
    blahfff
    Poziom 27  

To nie farba a klej. Przy naprawie powinno sie odkleic cala ta warstwe klejaca z tylu wyswietlacza i nakleic nowa. Mozna je spokojnie kupic, nie sa drogie, tak to wyglada. Trzeba tylko jednak uwazac przy odklejaniu bo niektore mocno trzymaja. Jak zostawisz tak jak jest to tez nic zlego sie nie stanie.

0
  • #3 25 Lis 2015 20:30
    kriss2008
    Poziom 8  

Dzieki wielkie blahfff za pomoc. Błędy nowicjusza ;P wystarczyło sie dokładnie przyjrzeć. Rzeczywiście jest naklejona cienka czarna naklejka wyglądająca jak podkład. Tak jak radzisz zostawie ją jak jest a prześwity zamaluje markerem. Z ciekawości spytam, gdzie można taką szeroką taśmę dostać bo z tego co przeglądałem to tylko same wąziutkie a tu szeroskość ma 6cm?

0
  • #4 25 Lis 2015 21:01
    blahfff
    Poziom 27  

One sa dociete typowo pod model i takich powinienes szukac. U nas sporo "hurtownikow" ma to w ofercie. Na ebay mozna znalezc jako "i9100 display adhesive" (bodajze pierwszy wynik).

0
  • #5 25 Lis 2015 23:05
    kriss2008
    Poziom 8  

Dzieki za podpowiedz ale obawiam sie ze nie do konca opisałem mój problem z lcd bo display adhesive który i tak bede potrzebował jest jako ostatnia warstwa lcd która usunołem kompletnie a mi chodzi o warstwe niżej czyli taką czarną folie. Czy może to byc folia polaryzacyjna? I czy przez usuniecie z tej folii czesci farby mogą występować jakies defekty na lcd? Jak chcesz to mogę załaczyc zdjęcie.

0
  • #6 26 Lis 2015 00:07
    rekordgsm
    Poziom 31  

Piszesz trochę niespójnie, polaryzator znajduje się na górzę wyświetlacza pod szybą i nie da się go usunąć izopropanolem. Możesz dać foto to trochę rozjaśni o co dokładnie chodzi.

0
  • #7 26 Lis 2015 10:27
    blahfff
    Poziom 27  

Pokaz zdjecie w takim razie. Gdybys usunal polaryzator z AMOLEDa to na ekranie bedzie wszystko widac tylko kolory beda duzo jasniejsze, wyblakle. Jesli usuniesz ta czarna warstwe/klej , ktora jest naklejona na spod wyswietlacza to patrzac pod swiatlo bedzie on "przezroczysty", ale bedzie normalnie dzialal. Czesto, po odklejeniu LCD z ramki ten klej sie uszkadza w zaleznosci jak sie rozklei, czasem fragment zejdzie itp.

@rekordgsm, zasadniczo, to izopropanol bardzo ladnie rozpuszcza klej, na ktory trzyma sie polaryzator jesli ma gdzies dojscie (sciety badz zagiety kawalek). Mozna wowczas praktycznie caly polaryzator zdjac na zimno ;-)

0
  • #8 26 Lis 2015 10:37
    kriss2008
    Poziom 8  

Dzieki Panowie za szybki feedback :) Wieczorem zarzucę fote o co mi dokładnie chodzi.

Do rekordgsm, ta folia polaryzacyjna to było tylko moje zgadywanie bo jak bym wiedział czego szukam to bym nie zaczynał watku ;)

0
  • #9 26 Lis 2015 16:46
    kriss2008
    Poziom 8  

Tak jak na zdjeciu, to zamazane to efekt zamaskowania przezroczystej plamy czarnym markerem po czyszczeniu izoprop. a w lewym dolnym rogu widac kawałek taśmy jak odeszła od lcd.

blahfff z tego co napisałeś to wychodzi na to żebym sie nie przejmował i nałożył ten display adhesive (jak w załaczniku) i powinno wszystko smigac, dobrze kumam ?

Prześwit na wyswietlaczu w SGS2 Prześwit na wyswietlaczu w SGS2

0
  • Pomocny post
    #10 26 Lis 2015 17:02
    blahfff
    Poziom 27  

Mozesz albo zostawic jak jest, o ile wszystko na LCD normalnie widac po uzyciu markera, albo zdjac caly ten klej z tylu (mocno trzyma, trzeba podgrzewac i powoli odklejac) i wtedy nakleic nowa warstwe. Oczywiscie nie naklejaj jej zostawiajac stara bo wowczas calosc bedzie zbyt gruba i tak nie spelni swojej roli.

0
  • #11 26 Lis 2015 20:26
    kriss2008
    Poziom 8  

Jeszcze raz dziekuje za pomoc blahfff!
    Pozdrawiam

0