Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus - Format za pośrednictwem Recovery

KubaSila 25 Lis 2015 14:11 795 4
  • #1 25 Lis 2015 14:11
    KubaSila
    Poziom 4  

Witam ostatnio chciałem sformatować dyski z partii recovery która jest na moim dysku : Asus - Format za pośrednictwem Recovery
    No i po restarcie i klikaniu F9 pojawia się menadżer rozruchu ale można tylko uruchomić system.Posiadam laptopa firmy Asus. Proszę o pomoc

0 4
  • #2 25 Lis 2015 16:20
    globusek14
    Poziom 31  

Recovery jest od nowości? Czy był instalowany jakiś inny system? Nagraj filmik jak to wygląda.

0
  • #3 25 Lis 2015 18:44
    KubaSila
    Poziom 4  

Był instalowany system inny, a filmik to jaki? Problem jest w tym że system jakby nie widzi tego dysku Recovery i nie mogę przywrócić systemu nie wiem czy coś to da ale tak wygląda w środku Recovery : Asus - Format za pośrednictwem Recovery
    To jest podobny problem do tego z tematu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2587113.html

0
  • #4 25 Lis 2015 20:17
    globusek14
    Poziom 31  

Filmik jak włączasz kompa żeby zaobserwować okna po kolei. Zastosuj się do porad z tego tematu w takim razie.

Następnie opisz co zrobiłeś i wrócimy do tematu.

0
  • #5 26 Lis 2015 15:35
    KubaSila
    Poziom 4  

Nie kombinuj aż tak sprawa jest bardzo prosta:

Proszę kliknąć START -> KOMPUTER ( prawym klawiszem myszy i z menu jakie się pojawi wybrać ZARZĄDZAJ)

Pojawi się nowe okno a w nim proszę przejść do Menadzera dysków twardych ( albo magazyn dysków twardych)

Z prawej strony pojawi się podgląd partycji jakie są w systemie, proszę kliknąć na tą oznaczoną RECOVERY prawym klawiszem myszy i wybrać z menu ZMIEŃ LITERĘ DYSKU.

W oknie jakie sie pojawi prosze wybrac USUN LITERE DYSKU i prosze potwierdzic ostrzezenia i komunikaty.

Kiedy okno sie zamknie partycja nei bedzie miala litery ale nadal bedzie ja widac.

Prosze w takim razie raz jeszcze kliknąć na nią prawym klawiszem myszy i z menu jakie sie pojawi wybrać USTAW JAKO AKTYWNĄ

Teraz już wszystko powinno działać prawidłowo zarówno RECOVERY z F9 jaki AI Recovery

Zrobiłem to wszystko ale nie mogę ustawić jako aktywną więc prawdopodobnie jest już aktywna, a jeżeli chodzi o włączania komputera to chodzi o to że po naciskaniu F9 pojawia się Menadżer rozruchu i można tylko odpalić Windows 7 a nie przywracanie. Próbowałem też odzyskać system z obrazu ale nie wyszukuje żadnego obrazu.A te inne programy to chyba indywidualna rzecz i boje się wpisywać komend skierowanych dla innego użytkownika.

0
  Szukaj w 5mln produktów