Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio 2035e - Ricoh Aficio 2035e a współpraca z Windows 10 Home

bravo8 25 Nov 2015 15:00 2523 2
    bravo8
    Level 16  
    Witam

W pracy na swoim kompie musiałem przejść z Win 7 na Windowsa 10 Home. Drukowanie dokumentów poprzez powyższego Ricoha idzie bez problemów, natomiast nie działa mi skanowanie do folderu, protokół SMB. Wszystko ustawiłem tak jak było przy Win7 , ale drukarka zgłasza błąd , „wysyłanie danych nie powiodło się”. Drukarka jest prawidłowo skonfigurowana, wysyła dokumenty do siedmiu innych użytkowników. Tu nie mam do czego się przyczepić bo nic tam nie zmieniałem . W nowym Win10 nazwa użytkownika , adres IP , udostępnianie foldery „skan” i plików i drukarek jest takie same jak poprzednio przy Win7, sieć publiczna . Niestety nie mam pomysłu co jest tego przyczyną. Wyłączałem zaporę i antywirusa Nod ESET , bez zmian. Powrót do Win7 w moim przypadku nie jest możliwy z uwagi na inne względy. Tak czy siak wydaje mi się że przesyłanie plików do udostępnionego folderu przy Win10 nie powinno stanowić problemu. Tak dla testu sprawdziłem po adresie IP udostępnienie folderu „skan” z innego kompa w sieci i tu mam pełne uprawnienia co do zapisu i kasowania plików. Jest to dość stara maszyna ale bardzo dobra. Dzwoniłem do naszych serwisantów od Ricoha ale oni mi powiedzieli że nie mają doświadczenia z Windows 10. Na stronie Ricoha sterowniki do niej kończą się na Windows 8. Generalnie moje pytanie jest takie czy komuś udało się uruchomić skanowanie do folderu z powyższego Ricoha do Windows 10 Home.

Pozdrawiam
    gregoryse
    Level 16  
    To już trochę zabytek, nic się nie da zrobić. Skanowanie tylko email.
    bravo8
    Level 16  
    Temat zamykam, nic się nie da z nią zrobić przy Win10.