Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Normstahl Perfekt 900 Automat bramy garażowej nie otwiera bramy

25 Lis 2015 15:43 2247 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Mam założony automat bramy garażowej Normstahl Perfekt 900. Służy już mi ponad 10 lat. Automat opuszcza bramę garażowa prawidłowo, jednostajnie tak jak zawsze. Problem pojawia się przy próbie jej otworzenia. Automat startuje, uchyla bramę jedynie na jakieś 10-15 cm. Nie ma jakby siły podnieść bramy. Silnik nadal jednak pracuje. Linka pociągowa stoi. Zębatka przy silniku przeskakuje. Dopiero po zwolnieniu blokady sań rusza linka pociągowa. Bramę należy wtedy jednak otworzyć manualnie. Zamykanie działa poprawnie - wolno, jednostajnie. Próbowałem naciągnąć linkę poprzez regulację śruby, ale nie pomaga. Może za mało naprężałem. Bo linka nadal lata luźno. Ale tak było i do tej pory. Nie była za specjalnie naprężona. Odnoszę jednak wrażenie, że wina tkwi w naprężeniu linki, która w momencie naprężenia popuszcza na kole w automacie silniku (stąd koło zębate przy silniku przeskakuje) albo wina samego silnika (szczotki - niemoc przy otwieraniu, ale zębatka przeskakuje więc silnik jakby miał jednak parę pociągnąć).

Miałem podobny problem z automatem Nice, ale tam akurat wydłużył się zamontowany łańcuch i spadał z zębatki. Po jego naprężeniu automat działał poprawnie. Ta sama myśl przyszła mi do głowy odnośnie obecnego problemu. Różnica w tym, że Normstahl Perfekt 900 ma linkę pociągową a nie łańcuch. Jak ten automat radzi sobie z linką? Skoro to zwykła skrętna linka. Może linka spadła z tego koła w automacie? Dobrać się można do niej jedynie chyba odkręcając cały element, do którego przymocowany jest silnik, transformator, płyta główna itd. Już miałem się do tego zabierać przy zawieszonym to sufity automacie. Elektronika? Na piloty automat reaguje, żarówka się świeci.

Dzięki za wskazówki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    I faktycznie pękły sprężyny równoważące ciężar bramy - 2 sprężyny z 3 po prawej stronie, a po lewej stronie 1 wygląda jakby miała zaraz pęknąć. Na obudowie mechanizmu widnieje naklejka z oznaczeniem Perfekt 900. Śrubę dokręciłem na max.

Problem rozwiązany: ząbki na nakrętce kontrującej, która dokręca zębatkę na wałku całkowicie spiłowane. W związku z oporem jakim jest ciężar bramy zębatka ślizgała się po nakrętce, a tym samym po wałku. Stąd silnik pracował, wałek się kręcił a koło zębate stało w miejscu. Dzięki za wskazówkę co do sprężyn.