Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria - niby sie laduje, ale jest nienaladowana. Huawei G620s

paaulaa92 25 Lis 2015 18:22 3504 2
  • #1 25 Lis 2015 18:22
    paaulaa92
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z Huawei G620s. Zaczne od opisania problemu od poczatku.
    Jakies dwa, trzy tygodnie temu telefon zaczal robic problemy z naladowaniem baterii. Do tej pory eefon do pelnej baterii ladowal sie okolo 1,5 godziny i z dnia na dzien ten czas wydluzyl sie do 1,5 dnia. W miedzyczasie nic szczegolnego sie nie dzialo (choc sporo przed tym zdarzeniem telefon upadl z wys. 30-40 cm to po upadku dluzszy okres czasu ladowal normalnie).
    Pouzywalam sobie tak telefonu bodajze tydzien, az pewnego wieczora, kiedy telefon z 3% baterii podlaczylam pod ladowarke. Ktos zadzwonil, zamienilismy doslownie kilka slow, telefon zawibrowal, pokazal komunikat, ze bateria jest rozladowana calkowicie i wylaczyl sie.
    Podlaczylam go wtedy pod ladowarke, zaswiecila sie czerwona dioda, ale nie pokazal sie znak duzej baterii ladowanej. po chwili czerwona dioda zaczela migac i na ekranie pojawil sie symbol pustej baterii z blyskawica w srodku. Pomyslalam ze moze rozladowana na maksa bateria widocznie tak sie laduje, zostawilam na noc. Rano telefon nie byl podladowany ani 1%, dalej migala czerwona kontrolka i ten symbol baterii z blyskawica.
    Oddalam go na gwarancje (oczywiscie proszac tez o wycene wymiany szybki). Wycenili na 320 zl. Niestety, oczywiscie nie naprawia usterki z ladowaniem, jesli nie zatwierdze kosztorysu.
    Nowy telefon kupie za 200 zl wiecej, wiec kompletnie mi sie to nie oplaca. Co do ladowania technik serwisowy powiedzial, ze najprawdopodobniej trzeba bedzie wymienic plyte glowna (o ile dobrze pamietam?) i to zrobiliby mi juz w ramach gwarancji. Domyslam sie jednak, ze po takim zabiegu strace wszystkie dane z telefonu.

Moje pytanie brzmi: jak moge sprobowac podladowac ta baterie? Wymienic na nowa? Bateria w tym telefonie jest niestety wbudowana, ale zalezy mi jedynie na odzyskaniu danych z telefonu.
    Blagam o pomoc :)[/s]

0 2
  • #2 25 Lis 2015 19:55
    KiokX
    Poziom 14  

Możliwe że bateria zakończyła swój żywot , takie baterie średnio padają po 1 - 1,5 roku korzystania .
    Najlepiej jakbyś spróbowała odpalić go na innej baterii . Lub zanieść do serwisu
    na zdiagnozowanie usterki.

2
  • #3 26 Lis 2015 07:07
    paaulaa92
    Poziom 2  

Dzieki :) wlasnie tez tak kombinowalam, zeby probowac podladowac baterie z innego zrodla.
    a jesli to nie pomoze? sa jakies inne sposoby naladowania baterii lub chociaz odzyskania danych z telefonu?

Dodano po 48 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanko: czy baterie, ktora jest wbudowana, po wykreceniu da rade podlaczyc do ladowarki zewnetrznej? moze glupie pytanie, ale nigdy nie mialam doczynienia z bateria wbudowana, ani tym bardziej nie widzialam takiej po wykreceniu.
    Pozdrawiam i zycze milego dnia :)

0
  Szukaj w 5mln produktów