Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 508 - Jak prawidłowo dolać płynu FAP

25 Lis 2015 19:36 29268 4
  • Poziom 7  
    Witam. Mam pytanie, dotyczy ono dolewki płynu wspomagającego wypalanie FAP w Peugeot 508 1.6 e-HDI 115 km.

Jak należy przeprowadzić prawidłowo tą procedurę, jaki płyn kupić i co trzeba zrobić komputerem diagnostycznym żeby cała czynność przebiegła pomyślnie.

Posiadam dedykowany interfejs Lexia/Proxia. Ale nie robiłem jeszcze tego i chciałbym dołożyć wszelkich starań aby nie zepsuć niczego, wszak to nowe auto. Za wszelkie konkretne wskazówki będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Ten płyn nosi nazwę ELOYS , jest dedykowany do aut grupy PSA. Nie można go zastąpić inną marką płynu. Nabyć go możesz w ASO.
  • Poziom 15  
    Wejdź chociażby w ten temat, masz tutaj wszystko opisane https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1965867.html

W skrócie, kup płyn Eolys, napełnij zbiornik płynem, odpal Diagboxa i wyzeruj licznik dodatku FAP (zapewne tą opcję znajdziesz w module FAP w poddziale "programowanie")
  • Poziom 1  
    Witam, przerabiam właśnie temat niskiego poziomu płynu do fapa w 5008 1.6 HDI 2012.
    Spinka na złączce jest biała.

Przeczytałem plik z postu powyżej i tam jest tylko złączka zielona bądź niebieska. w przypadku DPX 42 nie ma wypełnionej tabelki w miejscu "kolor spinki"

Zbiornik mam sztywny. Zgłupiałem już który płyn tam powinien być.
    I pytanie czy KTS ogarnie procedurę dolewki, czy minimum lexia potrzebna?
  • Poziom 10  
    Witam. Podepnę się do tematu. Dolałem plyn do 508sw 2.0 140 2013 rok. i nie mogę wposać dolewki. Skasowalem błedy w kal. silnika po wposaniu wymiany zbiorniczka fap ale jak wchodzę w wpisanie dolewki za każdym razem wywala mi te same błędy o malej ilosci dodatku. Nie do konca wiem jaka jest procedura w 508 z tego roku. W 407 mialem inną niz w c5, wiem że auta maja odrobine inna procedure wpisania dolewek a jak próbuję wpisac w 508 nie mam objasnienia/instrukcji.

Link