Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Obciążenie aktywne DC 0-30V, 0-5A

Gawcio90 25 Lis 2015 19:43 1728 17
  • #1 25 Lis 2015 19:43
    Gawcio90
    Poziom 16  

Witam,
    zlecę wykonanie obciążenia aktywnego 0-30V, 0-5A.
    Zasilacz w głównej mierze ma służyć do testowania zasilaczy i ładowarek.

1. Czas realizacji to do 14 dni.
    2. Budżet do 500zł, propozycję proszę przesyłać na PW
    3. Płatność, osobiście lub przesyłka pobraniowa.

Podczas składania propozycji proszę o informację jak dokładne było by obciążenie przez Państwa oferowane, jak długo mogło by pracować pod obciążeniem i jakiej wielkości by ono było.

Pozdrawiam,
    Rafał

Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • #2 25 Lis 2015 21:16
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

Ma Kolega świadomość, że skoro kupne obciążenia kosztują około 5.000 zł, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego projektował od nowa za mniej niż 10x tyle ?
    Na orzeźwienie proponuję wziąć kalkulator, kawał radiatora i zbudować sobie samemu takie obciążenie na rezystorach mocy, choć przy 200W egzemplarzach to ten budżet wystarczy raptem na garstkę ;-)

• #3 26 Lis 2015 07:20
    Gawcio90
    Poziom 16  

Cytat:
    Ma Kolega świadomość, że skoro kupne obciążenia kosztują około 5.000 zł, to nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego projektował od nowa za mniej niż 10x tyle ?

Znowu nie przesadzajmy, zanim napisałem ogłoszenie to zorientowałem się w cenach, na Polskim rynku mało tego typu urządzeń, w zasadzie jedynie firma Array, która oferuje takie urządzenia w cenach około 2500 zł.

Lepiej natomiast jest już w Chinach gdzie mają większą ofertę tych urządzeń i za $250 z przesyłką można już takie obciążenie zakupić.

Przykład:
    http://www.aliexpress.com/item/High-Resolutio...V-30A-150W-AC110-220V-IT8211/32454135576.html

• #5 26 Lis 2015 08:28
    piotr_krak
    Poziom 24  

Zatem jak już kolega sobie wszystko wyliczył to jak się ma:
    "$250"
    do
    "Budżet do 500zł"
    bo nijak mi się to nie kalkuluje !

• #7 26 Lis 2015 17:52
    Gawcio90
    Poziom 16  

Cytat:
    To jak gotowiec jest za około 1000 zł to po co chcesz aby ktoś to robił? Przecież to prawie za darmo.

Jest to ostateczność, gdy taki sprzęt padnie, wysyłka do Chin jest nieopłacalna i czasochłonna. Jeżeli zbuduje to ktoś na miejscu zawsze w razie problemów będę mógł zadzwonić lub odesłać i autor zapewne będzie mógł sprawdzić co padło a ja naprawić sprzęt za cenę pewnie niższą niż sama wysyłka do Chin i w krótszym czasie.

Cytat:
    Zatem jak już kolega sobie wszystko wyliczył to jak się ma:
    "$250"
    do
    "Budżet do 500zł"
    bo nijak mi się to nie kalkuluje !

Gdybym miał na ten cel $250 to bym tutaj zlecenia nie składał, nie znam się na tym więc nie wiem ile kosztuje zbudowanie takiego urządzenia, dlatego właśnie napisałem.

Swoją drogą Kolega to chyba ma podejście taksówkarza, zanim usiądzie do pracy przy stole to już 200 zł trzeba zarobić, takim tokiem myślenia to ja się z Kolegą zgodzę, że niema możliwości zbudowania obciążenia za 500 zł.

Cytat:
    Oczywiście należy pamiętać że jak paczka wejdzie na obszar UE to trzeba zapłacić VAT.

Tutaj nie koniecznie. Przesyłka wcale nie musi być zadeklarowana na taką wartość. Jeżeli celnicy jednak stwierdzą inną wartość zawsze owy VAT można wziąć na firmę, tak więc te $250 można traktować jako kwotę netto.

• #8 26 Lis 2015 18:04
    cirrostrato
    Poziom 36  

Kolego po co się spierasz, jeśli temat będzie opłacalny dla kogoś, to go podejmie, jeśli nie to nie .Koniec w temacie.

• #9 26 Lis 2015 19:01
    11111olo
    Poziom 43  

To nie kosztuje 200$ tylko 240$.
    Kolega daje tu link do aukcji z takim urządzeniem które wyglądem jest profesjonalne.
    Aby coś takiego zrobić 500 zł to starczy na drobne wydatki. Nawet jak by wykorzystać jakąś uniwersalną obudowę, to koszt przygotowania prototypu do frezowania to koszt 150 zł netto - prawie połowę budżetu. Płytka drukowana to blisko 100 zł. Do tego wielogodzinne testy aby dogłębnie sprawdzić urządzenie.

2 tygodnie to tego zrobić się nie da, ale pomijając to z 5 stówek zostaje dla ewentualnego wykonawcy może 200 zł. Za 2 tygodnie siedzenia nad tym za takie pieniądze to trzeba być nienormalnym.
    Od 2000 zł to w ogóle powinna się zaczynać rozmowa.

Co do "taniej" naprawy. Jest coś takiego jak gwarancja, a naprawa pogwarancyjna wcale nie jest tania i często jest nieopłacalna.

• #10 26 Lis 2015 22:44
    kozak_sc
    Poziom 23  

Nie ma co dyskutować z autorem tematu.
    Ja napiszę tak :
    Zlecę wykonanie opla astry budżet 30000zł. W salonie kosztuje ok 60 tyś ale przecież dało by się taniej zrobić. Trochę blachy i innych detali i złożyć.

• #11 26 Lis 2015 23:12
    zmyslonyy
    Poziom 26  

Tego typu ogłoszenia powinny być w dziale fantastyka naukowa albo niespełnione oczekiwania i marzenia.
    Swoją drogą jak można wyceniać czyjąś pracę poniżej kosztów wyprodukowania już gotowego urządzenia z Chin?
    To upokarzające i jawny wyzysk w biały dzień...że ktoś będzie robić za przysłowiową miskę ryżu...

• #12 26 Lis 2015 23:47
    Qujav
    Poziom 22  

Pojawiają się, bo zawsze znajdzie się jakiś student czy hobbysta, który to zrobi za 1/3 ceny...

Taki sam problem miały serwisy komputerowe w moim mieście, nagle pojawiło się dużo 'informatyków', którzy robili wszystko za mniej niż połowę. Nie przyszło im do głowy, że serwisy mają koszta stałe takie jak wynajem prąd czy nawet pensje. Klienci wręcz szantażowali serwisy domagając się profesjonalnej naprawy za połowę ceny.

To plaga.

• #13 27 Lis 2015 08:36
    sim_
    Poziom 18  

Witam.

Cytat:
    nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie tego projektował od nowa za mniej niż 10x tyle

Czyli na dzień dobry 1000zł, a później będzie Pan zadowolony. Pytanie czy "zwykły" serwis nie może wziąć gotowca przykładowo AVT318 (nie całe 100zł),
    polutować, włożyć w obudowę i zarobić 250zł. Oczywiście dla "profesjonalistów" to stawka godzinowa, więc się nie opłaca. Przecież zamawiający podał tylko 0-5A, 0-30V, nawet nie zaznaczył, że ma być w obudowie. Może w końcu "wielcy profesjonaliści" zauważą, że nie każdego stać na wydatek kilku tysięcy zł na sprzęt zwłaszcza jak rozpoczyna działalność. Pozdrawiam Janek.

• #14 27 Lis 2015 09:11
    Kuniarz
    Moderator Projektowanie

sim_ napisał:
    nie każdego stać na wydatek kilku tysięcy zł na sprzęt zwłaszcza jak rozpoczyna działalność

Oczywiście, że tak jest, ale analizując to ogłoszenie domyślam się, że zleceniodawca będzie wybierał spośród ofert te rozwiązania, które będą najdokładniejsze, będą mogły długo pracować i pewnie będą zawierały się w danych wymiarach.
    Jeśli kogoś nie stać na obciążenie aktywne, to przecież co stoi na przeszkodzie, aby zbudować je samodzielnie ?
    Myślę, że skoro ważę 102 kg, to mogę uważać się za wielkiego profesjonalistę, więc powiem, że sam nie używam obciążenia aktywnego tylko... zestawu rezystorów o odpowiedniej mocy. Naprawdę nie potrzebuję nic więcej do szczęścia ;-)

• #15 27 Lis 2015 10:55
    oskar777

Poziom 25  

Tak jest od lat, Qujav te same serwisy komputerowe też kiedyś naprawiały komputery za pół darmo bo nikt sobie marki z dnia na dzień nie wyrobi. Tylko możesz tego nie pamiętać.
    Kiedyś było miej domorosłych informatyków, zresztą jak widzę postępujące zacofanie w naszej edukacji to profesjonalne serwisy komputerowe nie mają się czego obawiać w najbliższej przyszłości. A w kwestii aktywnego obciążenia może się znajdzie student, który dla samej nauki to zrobi, ja też kiedyś pomagałem przy pracach dyplomowych a zysku z tego nie miałem lub na przysłowiowego browara.

• #16 27 Lis 2015 11:07
    Bartusjusz
    Poziom 24  

Sim_
    Widzisz gdzieś AVT318 oznaczony jako dostępny? Dlaczego sam się nie podjąłeś?

Kuniarz
    Tja, na pewno autor potrafi rozpoznać dokładność i trwałość rozwiązania.

Dokładnie, rezystory są tanie i co najważniejsze nie ma co się zepsuć.

• #17 27 Lis 2015 23:30
    sim_
    Poziom 18  

Bartusjusz napisał:
    Sim_
    Widzisz gdzieś AVT318 oznaczony jako dostępny? Dlaczego sam się nie podjąłeś?

Witam. Ja akurat mam co robić, jednak jeśli autor będzie zainteresowany to mogę to polutować. Na znanym portatlu aukcyjnym ostatnia aukcja zakończyła się 9 października. Więc uważam, że moduły są jeszcze dostępne. Moduł ten był podany tylko jako przykład, są setki różnych rozwiązań. Chodzi mi tylko, ze na elektrodzie zaczyna brakować miejsca dla amatorów. Jeśli chodzi o rezystory jako obciążenie przy pomiarach pojemności akumulatorów uważam, że nie jest to najlepszy pomysł. Wraz ze spadkiem napięcia maleje prąd i trudno oszacować pojemność akumulatora. Jeśli tylko sprawdzamy spadki napięcia pod obciążeniem to jak najbardziej. Sam od wielu lat zajmuję się głównie automatyką przemysłową i nie mam większych problemów z zakupem profesjonalnego oprzyrządowania. Jednak pamiętam swój pierwszy miernik skonstruowany na ustroju pomiarowym wyciągniętym z radiostacji R105. Od czegoś trzeba zacząć. Pozdrawiam Janek.

• #18 28 Lis 2015 01:57
    Falco76
    Poziom 25  

Wypada życzyć powodzenia koledze. Wrzuć fotki po skończonej pracy.

Szukaj w 5mln produktów