Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 1.8 v16 ogrzewanie tylnej szyby (paski ogrzewania)

maor95 25 Nov 2015 19:48 2184 3
    maor95
    Level 2  
    https://obrazki.elektroda.pl/3146282600_1448477282.jpg
    Witam mam problem z ogrzewaniem tylniej szyby. Mianowicie, próbowałem naprawić ogrzewanie klejem ze srebrem. Przed naprawą linie 1.2.3 działały dobrze. Za pomocą omomierza sprawdziłem ciągłość linii. Okazało się że z jednej strony poprzepalane są styki na obrazku oznaczyłem to kolorem czerwonym. Stworzyłem nową ścieżkę podłączając do linii 3 tak jak na obrazku ( nowa ścieżka oznaczona jest kolorem szarym). Po wyschnięciu i włączeniu ogrzewania tylniej szyby na styku lini nr 3 zaczęło się iskrzyć, wyłączyłem ogrzewanie i po ponownym włączeniu również i ta linia przestała grzać. Na stykach widać że te styki są poprzepalane. Nie wiem co robić a bez ogrzewania tylnej szyby w zimie troszeczkę jest ciężko proszę o pomoc.
    kajron
    Level 29  
    Połączenia takowymi specyfikami sprawdzają się doraźnie na małych przerwach przy całych ścieżkach z których jest kilka zasilanych ścieżek niema prawa wytrzymać obciążenia ,możesz spróbować ta ścieżkę zasilającą wzmocnić przez wklejenie miedzianego drucika z odejściami na poszczególne linie, choć koszt kleju i trwałość efektu problematyczne.Poszukaj raczej używanej szyby koszt klejenia nowej koło 130zł
    mark55
    Level 13  
    Zrób tak jak pisał kajron. W tych miejscach gdzie iskrzy powstaje duża temperatura i szyba może rozlecieć się w kawałki. Kupić używaną i wymienić, albo zrezygnować z grzania tylnej szyby.
    maor95
    Level 2  
    Nie będę bawił się w klejenie, jeżeli szyba może rozlecieć się w kawałki. Posłucham waszej rady i wymienię szybę. Dzięki za radę.