Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Derbi Senda R 2000 - Problem z kontrolkami i termometrem.

25 Nov 2015 21:34 1317 4
 • Level 8  
  Witam. Mam Derbi Sende R 2000 z 2001roku. Od jakiegoś czasu mam problem z kontrolkami. Mianowicie świecą wszystkie (od oleju, przegrzania i rezerwa), jak pojeżdżę około godzinki to czasem gasną ale gdy włączę kierunkowska to znów zaczynają się palić i świecą przez długi czas. Gdy Motorower jest podłączony do prostownika to gasną po paru sekundach (tak jak powinno być) dodam że akumulator jest chyba uszkodzony, gdyż świateł stopu nie widać (strasznie słabo świecą). Kierunków również nie widać. Drugi problem wystąpił gdy kupiłem nowy termometr na allegro (silnikowy do 110°C) sondę umieściłem pod podkładką czujnika temperatury. Wszystko gra, tylko że jak odpalam to termometr wyświetla szereg liczb i na końcu °E gdy pociągnę kabel to wskazuje pomiar normalnie.. zauważyłem że tak się robi gdy kabel leży na liczniku (wtedy motor ma drgania i kabel wpada w lekkie wibracje). Co jest przyczyną? Wibracje zakłócają sygnał i termometr wariuje? Czy może wina świecy. Czytałem gdzieś na forum że trzeba kupić "świecę z opornikiem". Nie wiem czym się różni i co daje.. jakieś sugestie?
 • TespolTespol
 • Level 30  
  Zacząć od pomiaru napięcia na włączonym motorze i przeglądnięciu całej instalacji w poszukiwaniu zwarć i braku połączeń. Jazda bez lamp nie jest za mądra.
 • TespolTespol
 • Level 8  
  Przednia jest i tylna, bo to z prądnicy chyba jest. Nawet bez akumulatora są światła przednie i tylne. Tylko stop i kierunki.. no i te kontrolki.
  Gdzie mam mierzyć? Voltomierzem? Z góry przepraszam za banalne pytania, ale jestem zielony w tym.
 • Level 30  
  Jeśli dobrze świeci przód i tył to oznacza coś "narąbane w instalacji". Ja bym tu nie wróżył, tylko ściągnął wszystkie plastiki, wybebeszył wiązkę i szukał wszystkiego co może powodować problem. Sprawdź też czy wszystkie żarówki które nie działają mają dobre masy.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Rzecz pierwsza i podstawowa - SCHEMAT INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ POJAZDU. Musisz odszukać i i wtedy będziesz mógł sprawdzić punkt po punkcie i będzie łatwiej podpowiadać, co , gdzie i jak sprawdzić. To dość popularny model, więc nie powinno być z tym problemu.