Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laptop Asus X550JX-DM152H-12 i klawiatura tajemnic

wesolybanan 26 Nov 2015 10:39 1086 6
    wesolybanan
    Level 2  
    Witam, otóż problem jest taki wczoraj zakupiłem nowego laptopa asus prosto ze sklepu. Laptop ten posiada zainstalowany system windows 8.1. DO laptopa podłączyłem klawiaturę i tutaj pojawia się problem, kiedy przez chwilę nie używam klawiatury tak tak jakby odłącza się, "gaśnie" ten sam problem występuje w grach jednak wtedy już np postać blokuje się i biegnie cały czas w jedną stronę. Klawiatura działa sprawnie na innych komputerach. Zaznaczę że klawiatura była podłączona pod usb 3.0 mając usb 2.0 jednak po przepięciu do takiego samego wejścia usb nadal sprawia problemy. Selektywne wstrzymywanie USB mam wyłączone w opcjach zasilania.
  • Helpful post
    rooneyasd
    Level 20  
    Ustaw w opcjach zasilania wysoka wydajność. Czy laptop ma fabrycznie zainstalowany jakiś program do zarządzania"energią"?
    wesolybanan
    Level 2  
    Mam ustawione takie ustawienia, nie nie ma firmowego sterownika.

Dodano po 2 [minuty]:

nie licząc firmowego programu asus USB Charger plus,ale on tylko wpływa na łądowanie laptopa

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Ktoś coś może dopomóc ? Bo problem pojawił się także przy używaniu programów typu autoCad co utrudnia prace bardzo
    master-007
    Moderator on vacation ...
    Wejdź w panel sterowania w gałąź "Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej". Sprawdź czy we właściwościach urządzeń, w zakładce "Zarządzanie energią" masz odznaczoną opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii".
    wesolybanan
    Level 2  
    też to zrobiłem i nic nadal nie dało, mam po blokowane każde odłączanie usb w celu oszczędzania energii w magistrali jak i selektywne wyłączanie USB w opcjach zasilania.
    Daniel Pietras
    Level 21  
    BIOS, UEFI, przeszukałeś?
    wesolybanan
    Level 2  
    tak wszystko działa, ale problem rozwiązany. to wina klawiatury na innych klawiaturach działa sprawnie.