Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szron w lodówce Amica AK 310

26 Lis 2015 12:52 1422 7
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Jestem właścicielką lodówki Amica AK 310. Ma już swoje lata (15!), ale dotąd sprawowała się bez zarzutu. Od kilku miesięcy coś jej jednak dolega: zamrażalnik szybko pokrywa się grubą warstwą lodu, który wręcz uniemożliwia otwieranie znajdującej się pod nim szuflady, a co więcej, w chłodziarce na tylnej ścianie tworzy się gruba, kilkucentymetrowa warstwa zlodowaciałego szronu.
    Co oznaczają te objawy i czy warto w ogóle zastanawiać się nad naprawą? Słyszałam, że te starsze modele są lepszej jakości i często warto je reanimować. Będę wdzięczna za wskazówki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    ginga73 napisał:
    Od kilku miesięcy coś jej jednak dolega: zamrażalnik szybko pokrywa się grubą warstwą lodu
    Wskazuje to przede wszystkim na brak 100-u procentowej szczelności lodówki (naruszone uszczelki, wypatrzone drzwiczki, które nie domykają się jak należy).

Dodano po 4 [minuty]:

ginga73 napisał:
    Słyszałam, że te starsze modele są lepszej jakości
    Ale są również bardziej "prądożerne". W mojej rodzinie wymieniamy lodówki średnio po ok. 10 latach.
  • Poziom 2  
    No tak, to jest argument. A oprócz nieszczelnych drzwi może być coś jeszcze? Na przykład termostat (słyszałam, że wymiana jest dość kosztowna, w związku z tym chyba nieopłacalna)? Nie chciałabym niepotrzebnie inwestować pieniędzy w naprawę, jeśli i tak miałoby się to skończyć kupnem nowej lodówki.
  • Poziom 25  
    Od miedy wymiana termostatu jest kosztowna? do 100zł to chyba nie wiele. Wezwać serwis niech ocenia co jest z nia nie tak. Sama nawet z nasza pomocą nic Pani nie zdziała.

Dodano po 4 [minuty]:

Prosze cena termostatu.http://allegro.pl/termostat-do-lodowki-amica-ak210-260-310-a13-0397-i4945847612.html

Dodano po 50 [sekundy]:

model atea a13-0379
  • Poziom 28  
    Po ciemku zamknij w środku włączoną latarkę i obejrzyj po całym obwodzie stan uszczelki drzwi. Widoczne światło wskaże ci miejsce nieszczelności. Napraw to.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 42  
    Nicedog napisał:
    Wskazuje to przede wszystkim na brak 100-u procentowej szczelności lodówki (naruszone uszczelki, wypatrzone drzwiczki, które nie domykają się jak należy).

A co ma piernik do wiatraka???
    Gdzie w lodówce masz 100%(!!!) szczelności? Nawet układ chłodniczy nie jest, bo nie może być, w 100% szczelny.
    W tym wypadku szczelność układu chłodniczego jest jest na tyle niska (nie wiem jak to wyrazić w %???), że uciekła część czynnika chłodniczego.

Ew. uszkodzony jest termostat.

Rozstrzygający byłby pomiar temperatur.

@ginga73 Czy sprężarka pracuje cały czas?
  • Poziom 23  
    jack63 napisał:
    A co ma piernik do wiatraka???
    Napisałem to, co mówili nam fachowcy, gdyż według nich przez te właśnie nieszczelności wchodziło do lodówki powietrze, którego wilgoć odkładła się w zamrażalniku w postaci lodu.