Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken d48f275r3c/ LG LAC 550h/ Brak dzwieku Soundbar

Marcin2829 26 Lis 2015 13:22 1926 3
  • #1 26 Lis 2015 13:22
    Marcin2829
    Poziom 2  

Witajcie. Mam problem z podłączeniem mojego telewizora z soundbarem. Otóż wczoraj kupiłem soundbar LG LAC550H. Po podłączeniu do telewizora (Telefunken d48f275r3c) okazało się ze nie działa to tak jak sobie wyobrażałem. Jeśli podłącze wszystko tak ja na rysunku poniżej soundbar działa natomiast podczas oglądania telewizji bezpośrednio z anteny dźwięk nie jest przekazywany po soundbara i gra tylko telewizor. Dodatkowo nie ma znaczenie czy jest podpięty pod HDMI ARC czy tez zwykle HDMI

W drugim przypadku:

Obraz przekazywany jest bezpośrednio np. z konsoli do telewizora wraz z dźwiękiem ale soundbar dalej nie przechwytuje dźwięku. Po wybraniu HDMI pod które jest wtedy podpięty soundbar jest wyświetlany komunikat o braku sygnału.

Na dole zamieszczę jeszcze linki do zdjęć wejść w tv i samego menu
    Wejscia:

Ustawienia dźwięku:

Ustawienia dźwięku zmiana wejścia cyfrowego i słuchawek:

Pozostale ustawienia:

Jeśli ktoś z was wie jak ustawić to wszystko żeby dziek był cały czas przekazywany tylko przez soundbar to proszę niech mi pomoże z góry dziękuje za każda odpowiedz

0 3
  • #2 26 Lis 2015 14:28
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, sytuacja nie jest beznadziejna ... :)

Próby z HDM ARC nie dadzą pozytywnego rezultatu, bo z tego co widzę, telewizor nie wspiera tej funkcji.

Marcin2829 napisał:
    żeby dziek był cały czas przekazywany tylko przez soundbar

To można osiągnąć wykorzystując wyjście cyfrowe audio w telewizorze i odpowiednie wejście w sound-bar.
    Szkopuł w tym, że telewizor ma wyjście cyfrowe audio typu Coax popularnie nazywane "elektrycznym", a sound-bar ma wejście audio cyfrowe optyczne.

W takiej sytuacji potrzebny jest konwerter -> Coax -> Optical. Taki, jak na poniższym zdjęciu.

Jeżeli kolega zdecyduje się na to, to proszę koniecznie zwrócić uwagę na opis na tym konwerterze - Coax IN ->Opt Out. Są konwertery w drugą stronę, wyglądające identycznie.
    I do tego kabel CINCH + kabel optyczny TosLink.

Konieczna będzie zmiana ustawień telewizora, ale to już mały problem.

Istnieje również możliwość podłączenia z wykorzystaniem wyjścia słuchawkowego, ale nie rozwijam tego tematu, bo jakość dźwięku jest przeciętna w takim przypadku

0
  • #3 26 Lis 2015 15:24
    Marcin2829
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzalem też połączenie przez wyjście słuchawkowe ale co może wydać się śmieszne telewizor ma osobną regulację głośności słuchawek a osobną głośność głośników wbudowanych w telewizor. Nie było by może dużego problemu gdyby nie to że żeby zmienić głośność wyjścia słuchawkowego trzeba wchodzić w ustawienia dźwięku w innym wypadku regulacja głośności tyczy się tylko głośników a samo wpiecie słuchawek nie wyłącza głosu w TV. To tego dochodzi sterowanie dwoma pilotami. Czy przy połączeniu TV i saundbara przez ten konwenter rozwiaze problem korzystania z dwóch pilotów? I w takim razie po to to wyjście HDMI ARC w TV?

0
  • Pomocny post
    #4 27 Lis 2015 07:38
    Polon_us
    Poziom 40  

Marcin2829 napisał:
    Czy przy połączeniu TV i saundbara przez ten konwenter rozwiaze problem korzystania z dwóch pilotów?

W sytuacji, kiedy wykorzystywany jest konwerter, tylko pilot sound-bar będzie miał wpływ na poziom dźwięku w tym urządzeniu.
    Marcin2829 napisał:
    I w takim razie po to to wyjście HDMI ARC w TV?

Swój wpis dotyczący ARC oparłem na przejrzeniu paru stron WWW z specyfikacją tego telewizora. Ani słowa o ARC. Niestety nie udało mi się znaleźć instrukcji tego telewizora.
    Jeżeli kolega ma tą instrukcję, to proszę ją przejrzeć. Jeżeli jest tam coś o ARC, to proszę zastosować się do instrukcji tam zawartych.

Zwykle jest to włączenie HDMI-CEC i samej funkcji ARC. Sound bar nie wymaga żadnych specjalnych operacji, aby uaktywnić ARC.
    Również proszę pamiętać, że kabel HDMI łączący te urządzenia musi spełniać wymagania HDMI 1.4a (lub wyższe). I nie może być zbyt długi - 5m max, ale im krótszy, tym lepiej.

0