Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza III - brak ssania, zbyt małe obroty na zimnym silniku

wawa15 25 Sty 2016 15:44 4284 37
    wawa15
    Poziom 5  
    Ile wyniosło Cię czyszczenie przepustnicy tak z ciekawości? Też nie maials podwyższonych obrotów na zimnym silniku, który od razu gasl?
    Eewka
    Poziom 7  
    Po odpaleniu obroty były poniżej 1000, 2-3 sekundy trzymał i gasł, oczywiście jeśli stał całą noc lub powyżej 7-8 godzin. W zależności od tego jak długo stał, odpalał na dobre za 3, a czasem 4-5 razem. Jeśli był rozgrzany odpalał bez problemów. Dokładnie ceny nie powiem, bo ja miałam łączoną robotę razem z termostatem, ale nie licząc ceny termostatu, to jakieś kilkadziesiąt złotych za wymianę i wyczyszczenie przepustnicy.
    wawa15
    Poziom 5  
    U mnie zapalając też ma poniżej 1000 obroty ale zapałał za 2 razem już dobrze, na ciepłym w sumie jest jak powinno, a jaki przebieg masz? Ja 132 000
    wawa15
    Poziom 5  
    To podobnie, mam to auto od niedawna i pewnie nikt jeszcze nie oczyścił tej przepustnicy a problemy bardzo podobne, teraz masz ssanie na ok 1100?
    Eewka
    Poziom 7  
    W rodzinie auto jest od zawsze i wiem, że przepustnica nie była wcześniej czyszczona. Na razie przejechałam się tylko kawałek z warsztatu i nie zwróciłam uwagi na obroty. Dużo jeżdżę, więc po 2-3 dniach będę pewna czy nic się nie dzieje.
    wawa15
    Poziom 5  
    Właśnie wyczyściłem przepustnice ( była strasznie brudna ), nie robiłem adaptacji vagiem bo takiego nie posiadam ale odpiąłem klemę i potem poczekałem 2 minuty i potem zapaliłem i odczułem że jest lepsza reakcja na gaz oraz obroty nie falują czyli w sumie bez zmian. Tylko że odpalając (samochód stał pare godzin) obroty były znów poniżej 1000 i teraz boję się że po nocy znów będzie gasł, teraz pytanie, czy pomoże coś vag ?
    Eewka
    Poziom 7  
    U mnie problem z odpalaniem znknął, ale kontrolka diagnostyki silnika daje o sobie znać, wskazując na czujnik kolektora ssania. Czujnik wzmieniony, a błąd nie znika. W środę zostawiam autko mechanikowi i będzie szukał przyczyny...