Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Indesit K3G76(W)/U - Nie działa piekarnik i oświetlenie.

nikolas63 26 Nov 2015 16:36 5796 5
IGE-XAO
    nikolas63
    Level 9  
    Witam
    Mam Problem z kuchenką K3G76(W)/U, nagle przestał działać piekarnik.
    Nie jestem specjalistą od tego typu urządzeń ale daje radę z elektroniką :)
    Piekarnik się nie załącza i nie działa oświetlenie, natomiast zegar działa i zapalarki.
    Z tego co czytałem na forum to może być uszkodzenie sterownika piekarnika, który kosztuje ok. 370 zł. Czy jest możliwe ze to nie sterownik i czy może jest jakaś możliwość jego naprawy. Słyszałem coś o mostkowaniu przekaźnika i mógłbym to w sumie spróbować zrobić z tym że najpierw chciałbym mieć pewność czy może być inna przyczyna tej usterki. Byłbym wdzięczny za pomoc i ewentualne udostępnienie schematu elektrycznego tej kuchenki.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    nikolas63
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź, ja ten post czytałem. Tylko ze to jest trochę inny model kuchenki, przynajmniej tak mi się wydaje po symbolu.
    Wg. mnie wyłącznik jest ok. bo oświetlenie włącza się oddzielnym pokrętłem, a żarówka jest ok. a też przestała działać.
    rnb_bolii
    Level 37  
    Czy słychać cyknięcie przekaźnika? Sprawdź czy jest zasilany przekaźnik skoro zegar działa. Może ma przerwe na cewce.
    Na próbe możesz zmostkować te konektory i spawdzisz czy zadziała.
    nikolas63
    Level 9  
    Niestety okazało się ze to jednak sterownik, zmostkowanie konektorów pomogło i wszystko działa. Oprócz timera oczywiście. Dzięki za pomoc.