Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyskakujące reklamy ,WAZNE

26 Lis 2015 17:01 807 7
  • Poziom 2  
    Pomóżcie , coś zainstalowałem i prawdopodobnie komputer zainfekował się jakimiś wirusami lub złośliwym oprogramowaniem,
    Cały czas wyskakują mi reklamy w przeglądarce, zarówno w nowych oknach,kartach jak i w tych w których aktualnie się znajduje.
    Robiłem skan comodo internet security,czyściłem rejestr i komputer ccleanerem ,pousuwałem niechciane dodatki i rozszerzenia w firefoxie, w opcjach mam zaznaczone Blokuj wyskakujące okna,Blokuj witryny zgłoszone jako stwarzające zagrożenie ,Blokuj witryny zgłoszone jako próby oszustwa internetowego, Informuj witryny, że użytkownik nie chce być śledzony
    Nie wiem już co robić.
    , jeżeli zły dział niech jakiś admin przeniesie. załączam logi
  • Poziom 12  
    Malwarebytes Anti-Malware <- spróbuj tym programem
  • Spec od komputerów
    Pobierz najnowsza wersje FRST i zamiesc nowe logi.
  • Poziom 2  
    Zrobiłem skan Malwarebytes Anti-Malware i znalazło 50 zagrożeń w tym trojany ,back door agent itp.,
    wszystkie usunełem zrestartowałem kompa i przeglądarka(firefox) przestała działać - Nie odnaleziono serwera - cały czas się pokazuje. Niestety nie mogę znaleźć raportu z skanowania i usuwania zagrożeń, ma ktoś jakieś pomysły jak można to naprawić?

Dodano po 2 [minuty]:

dodam tylko że internet explorer działa poprawnie tylko firefox nawalił.
    Sprawdzałem też zapory sieciowe i nie było nigdzie info że firefox jest wykluczony.
  • Spec od komputerów
    Zamiesc logi z FRST.
  • Poziom 12  
    @Kolobos Tak jak powiedział kolega zamieść logi. Usuń całkowicie przeglądarkę i zainstaluj od nowa
  • Poziom 2  
    przeinstalowałem firefoxa ale to nic nie pomogło,
    zrobiłem nowe logi i znalazłem coś takiego:
    Spoiler:
    FireFox:
    ========
    FF ProfilePath: C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\smrgiqhw.default
    FF Plugin: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [Brak pliku]
    FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI ipt;version=4.0.56 -> C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIIPT.dll [2014-09-03] (Intel Corporation)
    FF Plugin-x32: @intel-webapi.intel.com/Intel WebAPI updater -> C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\IPT\npIntelWebAPIUpdater.dll [2014-09-03] (Intel Corporation)
    FF Plugin-x32: @microsoft.com/GENUINE -> disabled [Brak pliku]

czy brak tych 2 plików powoduje awarie przeglądarki?
    jak to naprawić?

czy mógłby ktoś przejrzeć te logi , wyszukać błędy i wrzucić gotowy plik flix?
    sam nie chcem się w to bawić bo jestem zielony w tym temacie.

/posty scalono/ [dt1]

Dodano po 16 [minuty]:

a i kolejny problem się pojawił, otóż:
    jestem posiadaczem win 7, mam tylko 1 konto w kompie i jest to administrator, gdy chciałem przenieść skrót od programu pojawia się komunikat VVV
    co zrobić żeby mieć pełne uprawnienia?
  • Spec od komputerów
    Obok frst.exe utworz plik fixlist.txt z zawartoscia:
    Task: {7EB77020-887F-42C2-842A-8320EA2ADEFF} - System32\Tasks\Installer_cr => C:\Users\Admin\AppData\Local\Installer\Installcr_5221\ytdieamodc_amodc_inst.exe [2015-11-23] () <==== UWAGA
    Task: {8BD21AB7-5A53-4B83-81AF-680FD1C71F49} - System32\Tasks\Full Software => C:\Users\Admin\AppData\Roaming\Full Software\Full Software.exe [2015-11-26] () <==== UWAGA
    Task: {9536A4C2-B895-4CD2-B502-76F5292F8B4E} - \Installer_iwebar -> Brak pliku <==== UWAGA
    2015-11-23 15:57 - 2015-11-23 15:57 - 00004364 _____ C:\Windows\System32\Tasks\Installer_cr
    2015-11-23 13:52 - 2015-11-23 20:09 - 00099830 _____ C:\Windows\system32\Drivers\fvstore.dat
    EmptyTemp:

W FRST wybierz Napraw.