Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do domu do 1200zł

26 Lis 2015 18:56 945 13
  • Poziom 7  
    Witam, krótko i na temat. Chciałbym "złożyć" jakieś w miarę fajne nagłośnienie w cenie jak wyżej i nie wiem w którą stronę się skłonić. Moja pierwsza myśl, to jakiś wzmacniacz, ponieważ zestaw będzie podłączony do kompa. Szybko okazało się, że niestety mają one to do siebie, że zazwyczaj są 2.0 (dwa wyjścia), co mi nie za bardzo pasuje, ponieważ chciałbym kupić głośniki 3.1 (kolumna, kolumna, środek, subwoofer (aktywny, do którego też nie ma odpowiedniego wyjścia)). Druga moja możliwosć, to aplituner, który ma wszystkie potrzebne wyjścia, jednak jego moc jest zazwyczaj chyba trochę przymała, a i cena też jest wysoka. Co wybrać?

Z góry dzięki za odp.
  • Moderator Akustyka
    TheMisieekPL napisał:
    ponieważ chciałbym kupić głośniki 3.1 (kolumna, kolumna, środek, subwoofer (aktywny, do którego też nie ma odpowiedniego wyjścia))
    Nie ma takiego zapisu audio. System stereo, dobrze ustawiony i dobrany, zagra znacznie lepiej od takiego potworka.
    Jaki masz pokój? Czego słuchasz?
    Moc nie ma tu nic do gadania. Są znacznie bardziej istotne parametry niż moc.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedź. Pokój mam około 24m^2. Słucham głównie trapu, ponieważ lubię dobry bass (dlatego chciałem akrywny sub), poza tym czasem jakiegoś popu, a i zdarza się że posłucham trochę rocka. :D Co do systemu, to może jakieś 4.1(równolegle podłączone w 2.1 zdadzą egazmin?), ewentualnie 2.1? Proponujcie śmiało.
    Pozdrawiam :)
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Nie ma nic takiego jak 4.1! Jeśli chcesz słuchać muzyki na tym, to tylko stereo + subwoofer ewentualnie.
    Oczywiście w tym budżecie tylko używki.
    Proponuję tak:
    Canton Fonum 501 http://allegro.pl/kolumny-canton-fonum-501-i5826239852.html
    Do tego Pioneer a337 http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-337-2x40w-410w-i5782029089.html
    Oraz subwoofer np. KODA SW1000V2
    http://allegro.pl/koda-sw-1000-v2-i5814155078.html
    TheMisieekPL napisał:
    do którego też nie ma odpowiedniego wyjścia
    Jeżeli subwoofer ma wejście wysokopoziomowe, to możesz go podłączyć do dowolnego wzmacniacza.
  • Poziom 7  
    Czyli do tego wzmaka mogę podłączyć spokojnie te dwie kolumienki, subwoofer i jeszcze zostanie jedno wejście wolne? + czy jeżeli miałbym wzmacniacz, który miałby tylko dwa wyścia (2.0) i brak wyjścia sub, to mógłbym do niego podpiąć subwoofer? Przepraszam że tak pytam ale po prostu jestem zielony, a człowiek uczy się całe życie. :D
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    TheMisieekPL napisał:
    i jeszcze zostanie jedno wejście wolne?
    Nie...
    Ilość zacisków bananowych na wzmacniaczu nie ma znaczenia. Jeżeli są 4 lub 6, to oznacza tylko, że wzmacniacz posiada selektor wyjść. Czyli możesz nagłośnić np. 2 pomieszczenia i decydować czy mogą grać jednocześnie czy tylko w jednym pokoju. Tylko w takim połączeniu, zestawy głośnikowe muszą mieć większą impedancję, bo wyjścia są łączone równolegle.
    Jeżeli wzmacniacz ma tylko jedną parę wyjść, to subwoofer również może być podłączony. Po prostu do zacisków podłączasz jednocześnie kable od zestawów głośnikowych i subwoofera.
    Subwoofer ma b. dużą rezystancję wejściową, więc równoległe połączenie go z zestawami głośnikowymi, nie spowoduje spadku oporu obciążającego wzmacniacz, więc nie masz się co bać.
  • Poziom 26  
    Może zamiast tego a337 jakiś lepszy model? budżet przecież 1200
  • Poziom 7  
    telecaster1951 napisał:
    Ilość zacisków bananowych na wzmacniaczu nie ma znaczenia. Jeżeli są 4 lub 6, to oznacza tylko, że wzmacniacz posiada selektor wyjść.

Czyli wzmacniacze w praktyce mają tylko wyjścia na dwa głośniki, dobrze rozumiem?

telecaster1951 napisał:
    Subwoofer ma b. dużą rezystancję wejściową, więc równoległe połączenie go z zestawami głośnikowymi, nie spowoduje spadku oporu obciążającego wzmacniacz, więc nie masz się co bać.

Mowa tutaj tylko o subwooferze aktywnym, tak?

alien90fr napisał:
    Może zamiast tego a337 jakiś lepszy model? budżet przecież 1200

Proponuj więc jeszcze coś. :D
  • Poziom 26  
    Dokładnie tak wzmacniacz ma tylko wyjścia na 2 kolumny, dodatkowe zaciski oznaczają że możesz sobie połączyć dodatkowe kolumny i np. dać je do innego pomieszczenia i sobie przełączasz na których chcesz słuchać i mogą one grać wszystkie jednocześnie ale należy uważać żeby impedancja kolumn była zgodna z zaleceniami na wzmacniaczu! Sygnał jest na wszystkich kolumnach taki sam! O subwoofer chodzi pasywny który możesz podłączyć razem z normalnymi kolumnami chociaż ja bym nie kombinował bo jak będziesz miał dobre kolumny to subwoofer raczej nie będzie potrzebny.
  • Moderator Akustyka
    alien90fr napisał:
    jakiś lepszy model? budżet przecież 1200
    Ale na wzmacniacz, zestawy głośnikowe i subwoofer. Czyli Każdy element po 400zł.
    alien90fr napisał:
    O subwoofer chodzi pasywny który możesz podłączyć razem z normalnymi kolumnami chociaż
    NIE!!!
    Chodzi o subwoofer aktywny z wejściem wysokopoziomowym. Impedancja wejścia wysokopoziomowego jest bardzo duża, więc w żaden sposób nie obciąża wzmacniacza.
  • Poziom 26  
    Na początku nie napisałeś że o aktywny chodzi i dlatego tak pomyślałem a w ten link subwoofera nie spojrzałem :P Na każdy element po 400 więc wzmacniacz można poszukać jakiś lepszy bo ten co podałeś jest dość tani.
  • Poziom 7  
    A co sądzicie Panowie nt. wysyłki i generalnie kupna używanego sprzętu przez same allegro? Ufać sprzedawcom, czy raczej lepiej jest zobaczyć coś samemu i stwierdzić że działa tak jak powinno?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    potęgamocy napisał:
    Jak towar znajduje się gdzieś w twojej okolicy to jak najbardziej.

A jeśli nie? Warto "ryzykować" wysyłką, czy raczej skłaniać się ku zasadzie, że wszystko trzeba obejrzeć osobiście przed kupnem?