Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku

26 Nov 2015 19:12 2115 8
 • Level 17  
  Witam
  Nie podaje modelu bo nie ma tabliczki a wśród kilkuset zdjęć w google nie ma konkretnie tej mojej.

  Mikrofala ma na pewno minimum 16 lat , raz była w naprawie, chyba z ta płytką która jest poniżej osmolona tzn. ja nie wiem ale starsi domownicy mówią, że wtedy gość w serwisie chyba tą płytkę wymieniał a może i więcej. Dziś rano coś grzałem, nagle po 10 sekundach takie iskrzenie czy miganie podświetlenia w środku i lekko wybuchowe odgłosy, dosłownie w ciągu sekundy dobiegłem i wyłączyłem, otwarłem i strasznie z niej śmierdziało jakby ktoś butelkę plastikową topił.

  Trzeba to rozkręcić i dokładnie obejrzeć?

  Proszę Was o jakieś wskazówki, oczywiście nie mam o mikrofalach zielonego pojęcia ale laickim językiem jak ktoś mi coś wytłumaczy to wszystko w domu zazwyczaj sam naprawiam dzięki elektrodzie : )

  Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  PchlaW81 wrote:
  oczywiście nie mam o mikrofalach zielonego pojęcia

  Akurat w tym sprzęcie to wieszczy rychłą śmierć :)

  Ale po odłączeniu od prądu, bez rozkręcania obudowy możesz wyjąć tę płytkę mikową, dokładnie wszystko wyczyścić i zamontować nową płytkę, powinno pomóc. Tyle możesz sam :)
 • Level 17  
  Czyli generalnie to może być ta płytka? Trzeba na coś w środku zwrócić uwagę jeszcze?
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  PchlaW81 wrote:
  Czyli generalnie to może być ta płytka?

  Generalnie tak.

  Po zdjęciu płytki możesz zrobić zdjęcie magnetronu, który pod nią jest i tutaj pokazać :)
 • Level 17  
  Trochę to rozkręciłem, nie wiem czy oto chodziło, zdjęcia zrobiłem przy włączonej lampce nocnej, niestety efekt mizerny, a może tyle wystarczy żeby oszacować czy to tylko wymiana samej płytki? Za dnia jutro może uda mi się zrobić lepsze zdjęcia, bo tutaj na prawdę kolory sie mieszają i kiepsko widać wg mnie ale byc może tyle wystarczy, nagrałem też film na którym tez w sumie słabo widać głowiczkę, ze tak to nazwę. Film na YT bo mi tu jakiś błąd wyskakiwał przy dodawaniu.


  Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku
  https://youtu.be/K7dcMT_gy6o FILM
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Miało być bez ściągania obudowy :!: Tam parę tysięcy volt jest nawet jakiś czas po wyłączeniu...

  Wymień płytkę i wszystko będzie ok.
 • Level 17  
  Może mi się nic nie stało? :) One jest ciągle wyłączona, włączana jest tylko do użytku, tak że od 6 rano była bez zasilania : ) Ale to nauka na przyszłość kolego. A słuchaj, są jakieś lepsze czy gorsze płytki czy jaka tam mają w sklepie wziąć? Z tego co się orientuje to są jakieś większe i się docina?

  Możesz przybliżyć co się stało, Bo gdzie indziej wyczytałem, że jak się dziurka zrobi w płytce to takie jaja, a u mnie dziurka jest ale od śrubki co ją trzyma - nie wiem czy tak było w oryginale czy kilka lat temu przy napawie tak gość zrobił. Trzeba coś czyścić?

  Swoją drogą nie wiem jak miałem zrobić zdjęcie magnetonu bez ściągania go tam jest taka dziurka w środku nic by nie szło dojrzeć przez nią.
 • Helpful post
  Level 33  
  Można bez wyjmowania magnetronu, a na przyszłość trzeba czyścić środek mikrofali z tłuszczu.
 • Level 17  
  Wymieniłem tą płytę mikową, na razie wszystko działa, dziękuję za pomoc !!!