Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku

PchlaW81 26 Lis 2015 19:12 1551 8
 • #1 26 Lis 2015 19:12
  PchlaW81
  Poziom 17  

  Witam
  Nie podaje modelu bo nie ma tabliczki a wśród kilkuset zdjęć w google nie ma konkretnie tej mojej.

  Mikrofala ma na pewno minimum 16 lat , raz była w naprawie, chyba z ta płytką która jest poniżej osmolona tzn. ja nie wiem ale starsi domownicy mówią, że wtedy gość w serwisie chyba tą płytkę wymieniał a może i więcej. Dziś rano coś grzałem, nagle po 10 sekundach takie iskrzenie czy miganie podświetlenia w środku i lekko wybuchowe odgłosy, dosłownie w ciągu sekundy dobiegłem i wyłączyłem, otwarłem i strasznie z niej śmierdziało jakby ktoś butelkę plastikową topił.

  Trzeba to rozkręcić i dokładnie obejrzeć?

  Proszę Was o jakieś wskazówki, oczywiście nie mam o mikrofalach zielonego pojęcia ale laickim językiem jak ktoś mi coś wytłumaczy to wszystko w domu zazwyczaj sam naprawiam dzięki elektrodzie : )

  Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku

  0 8
 • Pomocny post
  #2 26 Lis 2015 19:16
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD

  PchlaW81 napisał:
  oczywiście nie mam o mikrofalach zielonego pojęcia

  Akurat w tym sprzęcie to wieszczy rychłą śmierć :)

  Ale po odłączeniu od prądu, bez rozkręcania obudowy możesz wyjąć tę płytkę mikową, dokładnie wszystko wyczyścić i zamontować nową płytkę, powinno pomóc. Tyle możesz sam :)

  0
 • #3 26 Lis 2015 19:32
  PchlaW81
  Poziom 17  

  Czyli generalnie to może być ta płytka? Trzeba na coś w środku zwrócić uwagę jeszcze?

  0
 • Pomocny post
  #4 26 Lis 2015 19:47
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD

  PchlaW81 napisał:
  Czyli generalnie to może być ta płytka?

  Generalnie tak.

  Po zdjęciu płytki możesz zrobić zdjęcie magnetronu, który pod nią jest i tutaj pokazać :)

  0
 • #5 26 Lis 2015 22:24
  PchlaW81
  Poziom 17  

  Trochę to rozkręciłem, nie wiem czy oto chodziło, zdjęcia zrobiłem przy włączonej lampce nocnej, niestety efekt mizerny, a może tyle wystarczy żeby oszacować czy to tylko wymiana samej płytki? Za dnia jutro może uda mi się zrobić lepsze zdjęcia, bo tutaj na prawdę kolory sie mieszają i kiepsko widać wg mnie ale byc może tyle wystarczy, nagrałem też film na którym tez w sumie słabo widać głowiczkę, ze tak to nazwę. Film na YT bo mi tu jakiś błąd wyskakiwał przy dodawaniu.


  Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku Mikrofalówka Panasonic - Awaria - iskrzenie i swąd plastiku
  https://youtu.be/K7dcMT_gy6o FILM

  1
 • Pomocny post
  #6 26 Lis 2015 22:30
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD

  Miało być bez ściągania obudowy :!: Tam parę tysięcy volt jest nawet jakiś czas po wyłączeniu...

  Wymień płytkę i wszystko będzie ok.

  0
 • #7 26 Lis 2015 22:39
  PchlaW81
  Poziom 17  

  Może mi się nic nie stało? :) One jest ciągle wyłączona, włączana jest tylko do użytku, tak że od 6 rano była bez zasilania : ) Ale to nauka na przyszłość kolego. A słuchaj, są jakieś lepsze czy gorsze płytki czy jaka tam mają w sklepie wziąć? Z tego co się orientuje to są jakieś większe i się docina?

  Możesz przybliżyć co się stało, Bo gdzie indziej wyczytałem, że jak się dziurka zrobi w płytce to takie jaja, a u mnie dziurka jest ale od śrubki co ją trzyma - nie wiem czy tak było w oryginale czy kilka lat temu przy napawie tak gość zrobił. Trzeba coś czyścić?

  Swoją drogą nie wiem jak miałem zrobić zdjęcie magnetonu bez ściągania go tam jest taka dziurka w środku nic by nie szło dojrzeć przez nią.

  0
 • Pomocny post
  #8 26 Lis 2015 22:52
  irek19
  Poziom 33  

  Można bez wyjmowania magnetronu, a na przyszłość trzeba czyścić środek mikrofali z tłuszczu.

  1
 • #9 30 Lis 2015 19:06
  PchlaW81
  Poziom 17  

  Wymieniłem tą płytę mikową, na razie wszystko działa, dziękuję za pomoc !!!

  0