Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jaki laptop kupić Dell, Lenovo czy inny do 3500zł?

betinab2 26 Lis 2015 19:49 744 2
  • Jaki laptop kupić Dell, Lenovo czy inny do 3500zł?

Poziom 1  

Proszę o pomoc. Mój stary HP Pavillon już ledwo zipie i sam się wyłącza. Potrzebuję nowego laptopa, ale przeglądając oferty gubię się. Mogę wydać do 3500zł. Głównie korzystam z internetu, oglądam filmy, słucham muzyki, czasami muszę coś napisać. Nie wiem czy lepiej kupić coś z dużą RAM, czy potrzebny mi procesor i7 i jaką kartę graficzną powinnam wybrac. Wydaje mi się, że powinnam już kupić Windows 10(teraz mam Vistę). Zatrzymałam się na marce Lenovo lub Dell. Ta pierwsza ma wniższej cenie lepsze oferty, ale nie wiem jak wygląda trwałość? Będę wdzięczna za podpowiedź. I jaki używacie antywirus?

0 2
    Poziom 27  

Witam!

betinab2 napisał:
    I jaki używacie antywirus?

Eset Nod32 na XP-ku wcześniej, teraz na 7-ce i 10-ce.
    betinab2 napisał:
    Potrzebuję nowego laptopa

Preferujesz ekran 15" czy 17", osobiście radziłbym 17" FHD.
    Skłaniałbym się ku marce Dell ponieważ używam ich produktów, ale dobre opinie słyszałem również o Lenovo. Zwracaj uwagę na wielkość baterii w laptopie-im pojemniejsza, tym dłużej bez kabla oraz na matowy ekran-duża wygoda pracy bez refleksów i odbić.
    betinab2 napisał:
    Nie wiem czy lepiej kupić coś z dużą RAM, czy potrzebny mi procesor i7

Myślę, że do Twoich zastosowań 8GB to górna granica RAM-u. Nie pchałbym się w w procesory 5-tej generacji-szkoda pieniędzy w tym przypadku. Rzecz bardzo istotna dla wygody i szybkości pracy, to wybór dysku SSD w laptopie-przynajmniej 128GB (to tak na przyszłość).
    betinab2 napisał:
    jaką kartę graficzną powinnam wybrac.

Proponowałbym rozejrzeć się za sprzętem posiadającym dodatkową kartę graficzną-to również tak na przyszłość.

0
    Poziom 17  

buczo11 napisał:

Preferujesz ekran 15" czy 17", osobiście radziłbym 17" FHD.
    Skłaniałbym się ku marce Dell ponieważ używam ich produktów

17" Dell hym chyba Alienware ;)

Cytat:
    Nie wiem czy lepiej kupić coś z dużą RAM, czy potrzebny mi procesor i7

4 rdzeniowy ale najnowsze i5 wystarczą

Jak napisać prośbę (prawidłowo i profesjonalnie) o doradzenie odpowiedniego modelu laptopa: link (dopisz poniżej, nie podmieniaj)

0