Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony GDM F520 - Ekran mruga, osd mruga, ghosting, duchy

Łukasz Lipski 26 Lis 2015 20:02 540 3
  • #1 26 Lis 2015 20:02
    Łukasz Lipski
    Poziom 3  

Cześć, F520 zanim się rozgrzeje mruga, osd mruga czasem nawet cały ekran robi się na chwilkę czarny i znowu wraca do normy, problemu nie ma jak monitor się rozgrzeje. Nie zależnie czy monitor jest rozgrzany pojawiają się duchy (ghosting tak mi się wydaje, że to to) a czasem ich w ogóle nie ma jak sobie pomruga. To nie jest wina kabla bnc. Inny monitor chodzi dobrze.

Mam takie 3 monitory i z każdym są inne problemy ale ten jest w najlepszym stanie bo nigdy nie był rozkręcany i ekran nie ma rys itd i teoretycznie geometrię ma najlepszą.

Więc jak chodzi jest wszystko okey jak nie chodzi to zmiłuj się.
    Używam crt do starszych gier komputerowych stąd tyle sztuk, że z każdym było coś po prostu nie tak. I nie wiem co za bardzo z tym zrobić.

Aha ten monitor stał w suchej piwnicy przez 3 lata ale zimnej. Tak mówi poprzedni właściciel.

Załączam fotkę ghostingu oraz film z tym jak się monitor zachowuje przy uruchomieniu.

https://www.youtube.com/watch?v=Ha_Ps59Vnz4&feature=youtu.be

0 3
  • #2 27 Lis 2015 04:22
    Łukasz Lipski
    Poziom 3  

Po uruchomieniu obraz jest ostry jak żyleta i zaczyna sobie mrugać ale przez pierwsze 10 min obraz jest nadal ostry potem się zaczyna psuć i między tymi mrugnięciami obraz jest raz ostry raz rozmyty. Monitor potrafi czasem bardzo długo mrugać mimo rozgrzania. Po włączeniu wyłączeniu dzieje się z nim to samo. Mruga intensywnie i znowu musi z 30 minut się uspokoić.

0
  • Pomocny post
    #4 01 Gru 2015 19:41
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj na podforum Monitory Link o chassis Sony CR1
    np. Link
    lub Link

Skoro stał ponad 3-lata w suchej , zimnej piwnicy to do wymiany napewno
    - kondensatory elektrolityczne w Otoczeniu słynnego układu CXA2043
    - jw. w płytce kineskopu i torze RGB (wizji)
    - poprawienie wzystkich lutów (zwłaszcza tzw. "zimnych") w płytce kineskopu (pin.RGB) i ... to co zobaczysz gołym okiem

0
  Szukaj w 5mln produktów