Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FA880 - wymiana mostka prostowniczego i elektrolitów

Shizo 26 Lis 2015 21:22 1131 4
  • #1 26 Lis 2015 21:22
    Shizo
    Poziom 15  

Witam.
    Kupiłem wzmacniacz Philipsa FA880 - klon Marantza PM-75 który jest b.zadbany.
    W środku jak nowy.
    Poprzedni właściciel wymienił mostek prostowniczy BR82
    Philips FA880 - wymiana mostka prostowniczego i elektrolitów na D5FB20 (taki jak w marantz PM-75,80) Philips FA880 - wymiana mostka prostowniczego i elektrolitów
    i duże kondensatory elektrolityczne z Elny 8200uF 63V Philips FA880 - wymiana mostka prostowniczego i elektrolitów
    na 8200uF 63V TSU Japan Philips FA880 - wymiana mostka prostowniczego i elektrolitów
    1. Interesuje mnie czy z technicznego punktu widzenia taka modyfikacja jest poprawna?
    2. Czy jest to modyfikacja na PLUS czy na MINUS dla jakości dźwięku?
    3. Czy warto szukać lepszych zamienników bądź oryginałów tego mostka prostowniczego i kondensatorów?

0 4
  • #2 26 Lis 2015 22:38
    igor1516
    Poziom 22  

Modyfikacja jak najbardziej poprawna. Jesli chodzi o jakosc dzwieku to nie sa to chyba kondensatory w torze audio tylko zasilajace wiec musialy by byc baardzo uszkodzone aby to wplynelo na jakosc dzwieku. O ile to nie sa najtansze chinole ktore maja uplywy po miesiacu.

0
  • #3 27 Lis 2015 06:08
    Shizo
    Poziom 15  

igor1516 napisał:
    O ile to nie sa najtansze chinole ktore maja uplywy po miesiacu
    - no własnie nie wiem jakiej jakości są te elektrolity. Gdzieś czytałem że TSU to Panasonic - jest tam w końcu napis Japan, gdzie indziej spotkałem się z informacją że to najtańsze kondensatory dostępne w każdym sklepie z częściami elektronicznymi... Dobrze gdyby Ktoś się wiarygodnie w tej kwestii wypowiedział.

0
  • #4 27 Lis 2015 12:59
    miecho18
    Spec od komputerów

Zarówno ELNA jak i Matsushita (Panasonic) są jednymi z najlepszych producentów kondensatorów na świecie, tak więc ich jakość jest na wysokim poziomie. Nic tutaj nie zmieniaj.

0
  • #5 27 Lis 2015 13:25
    Shizo
    Poziom 15  

miecho18 napisał:
    Zarówno ELNA jak i Matsushita (Panasonic) są jednymi z najlepszych producentów kondensatorów na świecie, tak więc ich jakość jest na wysokim poziomie. Nic tutaj nie zmieniaj.
    w takim razie OK. Dzięki za porady. Wzmacniacz gra naprawdę wyśmienicie.

0