Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer Pioneer TS-W120A - zasilanie z gnizada zapalniczki

enthon 26 Nov 2015 21:49 5589 4
 • #1
  enthon
  Level 1  
  Witam na forum,  Pozwoliłem sobie założyć temat, bo nie widzę, żeby taki był wcześniej poruszany. Zakupiłem niedawno subwoofer aktywny Pioneer TS-WX120A. Nie mam w radioodtwarzaczu wyjścia RCA, więc podłączam przez wyjście głośnikowe z kostki ISO wg schematu, który zamieszczam niżej.
  Teraz mam dylemat z zasilaniem, gdyż nie za bardzo mam ochotę ciągnąć kable do akumulatora. Na ceneo ktoś napisał w opinii, że spokojnie można ten subwoofer podłączyć przez gniazdo zapalniczki - kwestia przylutowania kabli do wtyku.
  Pytania moje są takie: który z kabli należy połączyć z plusem, a który z minusem (jeden kabel ma na końcu bezpiecznik 10A, a drugi 0,5A). We wtyczkach do zapalniczki plusem jest bolec na końcu wtyczki a minusem boczne blaszki? Czy takie połączenie waszym zdaniem ma sens? Z góry dziękuję za porady :-)
  Dodam, że samochód to Toyota Yaris (2004) a radio - Blaupunkt Daytona MP53

  Dodano po 1 [minuty]:

  Podaję schemat podłączenia: Subwoofer Pioneer TS-W120A - zasilanie z gnizada zapalniczki
 • #2
  powalla
  Moderator of CarAudio
  enthon wrote:
  Czy takie połączenie waszym zdaniem ma sens?


  Nie! Taka wtyczka nie daje solidnego połączenia, jak również takie gniazdo ma swoją maksymalną obciążalność ...nie kombinuj, tylko zrób to jak powinno być podłączone (poczytaj FAQ Nazara ).
 • #3
  sosarek

  Level 43  
  Kolejna kwestia to podanie sygnału z wyjść głośnikowych na wejścia niskopoziomowe wzmacniacza - tego także się nie robi.
 • #4
  tsz_79
  Level 7  
  Dzień dobry ,czy mógłby mi ktoś podać schemat podłączenia gniazda w tym modelu ?
  u mnie wygląda to trochę inaczej niż na zdjęciu powyżej .
  w załączniku zdjęcie gniazda .
 • #5
  ciuqu
  Level 38  
  A nie masz oryginalnego okablowania? Wrzuć zdjęcia. Wzmacniacz spokojnie zasilisz z zapalniczki, choć jak pisali poprzednicy lepiej bezpośrednio z akumulatora. Ale czy dla takiej kieszonkowej pierdziawki warto pruć tapicerkę? Poszukaj solidnej wtyczki takiej żeby ciasno siedziała w gnieździe i miała mocne "sprężynki" no i obciążalność prądowa minimum 8A. Przydał by się układ opóźnionego załączania remote jeśli masz zamiar podpiąć bezpośrednio pod 12V chyba że zrobisz na przełączniku. W zestawie powinien być kabelek do podłączenia "speaker input" pewnie to prosty adapter na rezystorach. Opisany nr 5 w instrukcji.