Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Pioneer TS-W120A - zasilanie z gnizada zapalniczki

enthon 26 Lis 2015 21:49 2166 2
  • #1 26 Lis 2015 21:49
    enthon
    Poziom 1  

Witam na forum,

Pozwoliłem sobie założyć temat, bo nie widzę, żeby taki był wcześniej poruszany. Zakupiłem niedawno subwoofer aktywny Pioneer TS-WX120A. Nie mam w radioodtwarzaczu wyjścia RCA, więc podłączam przez wyjście głośnikowe z kostki ISO wg schematu, który zamieszczam niżej.
    Teraz mam dylemat z zasilaniem, gdyż nie za bardzo mam ochotę ciągnąć kable do akumulatora. Na ceneo ktoś napisał w opinii, że spokojnie można ten subwoofer podłączyć przez gniazdo zapalniczki - kwestia przylutowania kabli do wtyku.
    Pytania moje są takie: który z kabli należy połączyć z plusem, a który z minusem (jeden kabel ma na końcu bezpiecznik 10A, a drugi 0,5A). We wtyczkach do zapalniczki plusem jest bolec na końcu wtyczki a minusem boczne blaszki? Czy takie połączenie waszym zdaniem ma sens? Z góry dziękuję za porady :-)
    Dodam, że samochód to Toyota Yaris (2004) a radio - Blaupunkt Daytona MP53

Dodano po 1 [minuty]:

Podaję schemat podłączenia: Subwoofer Pioneer TS-W120A - zasilanie z gnizada zapalniczki

1 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Lis 2015 21:59
    powalla
    Moderator CarAudio

enthon napisał:
    Czy takie połączenie waszym zdaniem ma sens?

Nie! Taka wtyczka nie daje solidnego połączenia, jak również takie gniazdo ma swoją maksymalną obciążalność ...nie kombinuj, tylko zrób to jak powinno być podłączone (poczytaj FAQ Nazara ).

2
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Lis 2015 23:31
    sosarek

Poziom 43  

Kolejna kwestia to podanie sygnału z wyjść głośnikowych na wejścia niskopoziomowe wzmacniacza - tego także się nie robi.

1