Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aplikacja DSJ(deluxe ski jump) na sterownik PLC z panele HMI,jak się zabrać ?

nobodyx93 27 Nov 2015 01:09 624 3
SterControl
    nobodyx93
    Level 8  
    Witam,

Prowadzący rzucił nam ciekawe wyzwanie, napisanie aplikacji DSJ(deluxe ski jump) na sterownik PLC połączony z panelem HMI, sterowanie nachyleniem skoczka miałoby się odbywać poprzez kręcenie potencjometrem. Bardzo bym się chciał podjąć tego zdania tylko nie za bardzo wiem jak oryginalne DSJ jest zaimplementowane. Po sieci krąży mnóstwo gier bazujących na tym kultowym tworze jednak nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś przykładowego kodu(w dowolnym języku) żeby zrozumieć mechanikę gry.

Czy ktoś może spotkał się z implementacją tej lub podobnej gry? Lub może sprawa jest prosta jednak ja tego nie widzę? Nie bardzo mam pomysł po jakiej trajektorii miałby poruszać się skoczek, a co ważniejsze jak kąt nachylenia miałby wpływać na odległość jego skoku. Jakieś propozycję?

Pozdrawiam
  • SterControl
    Kroovka
    Level 23  
    (...) Prowadzący rzucił nam ciekawe wyzwanie, napisanie aplikacji DSJ(deluxe ski jump) (...)
    Czy prowadzący poprosił o "przepisanie" istniejącego kodu tworu DSJ podobnego czy o "napisanie" takowegoż? Bo jeżeli to drugie to kolega idzie trochę na łatwiznę.
    Reszta pytań i wątpliwości - do przemyślenia i wymyślenia algorytmu. Taka jest rola studiów.
    Zacząłbym od rzutu ukośnego/poziomego, chociaż to nie rozwiązuje całego problemu bo skoczek to nie kamień i jest w stanie w jakimś stopniu sterować plus wpływ wiatru i opory powietrza.
  • SterControl
    nobodyx93
    Level 8  
    Czyli prowadzącemu nie zależy,żebyśmy spędzili mnóstwo czasu nad mechaniką i prawami fizycznymi, a skupili się na sprawnym programowaniu PLC. Nie proszę o gotowe rozwiązanie, a o przedstawienie mechanizmów jakie w tej grze panują. Dzięki za odpowiedź
    -psiak-
    Level 32  
    Grawitacja, siła oporu powietrza, siła nośna powietrza, wiatr.
    To cała fizyka.