Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie.

27 Lis 2015 06:09 2802 8
 • Poziom 6  
  Witam dostałem do przeglądnięcia suszarkę BaByliss. Otóż problem wygląda z nią tak ze po dłuższym suszeniu włosów nie dmucha ciepłym powietrzem jak ostygnie działa bez problemu lecz problem zaraz wraca. Dodam ze na początku z nią nie było problemu. Jest ona wykorzystywana w salonie fryzjerskim. Proszę o pomoc.
 • Poziom 30  
  Opisany problem z suszarką BaByliss, ma związek ze spadkiem intensywności chłodzenia elementu grzejnego (spirali z drutu oporowego), w efekcie występuje zadziałanie wewnętrznego zabezpieczenia termicznego (wyłącznik bimetaliczny).
  Przede wszystkim należy rozebrać i dokładnie usunąć resztki włosów z wnętrza suszarki. Należy dokładnie przejrzeć i usunąć włosy z elementów wirujących, mogą być nawinięte i utrudniać pracę silnika (zwłaszcza na osi silnika w okolicy łożysk).
  Ponieważ najczęściej to może wystarczyć, nie rozwijam tematu.
  Przykłady umiejscowienia wyłącznika termobimetalicznego w suszarkach, na załączonej ilustracji:
  Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie.
  Powodzenia w demontażu i montażu.
 • Poziom 6  
  Po wyczyszczeniu suszarki problem zniknął lecz na tylko na chwilę.
 • Poziom 30  
  Dalsza diagnoza suszarki, to sprawdzenie czy silnik osiąga właściwe obroty. Ale teraz to już wypadałoby podać typ, model suszarki "BaByliss".
  Bez w/w , można podać tylko ogólne informacje dotyczące dalszych sposobów prowadzenia diagnostyki suszarek.
  Czy Twój model suszarki ma silnik komutatorowy uniwersalny (podobny do zał. rys.)?
  Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie. , nowsze konstrukcje mogą mieć silniki: Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie.
 • Poziom 6  
  Model to BaByliss Pro 2000W murano bab6160ine.
 • Poziom 6  
  Tak to ten silnik po lewej. Ta suszarka działa i silnik tez tylko po tygodniu dzieje sie to samo czyli nie grzeje cieplym powietrzem tylko zimnym. Minute cieplem a pozniej juz zimnym. Czy akurat silnilnik był by problemem jesli on działa ?? chyba ze ma ma słabe obroty i przegrzewaja sie grzałki??
 • Poziom 30  
  Suszarki BaByliss Murano mają wysokoobrotowe silniki komutatorowe uniwersalne, przeznaczone do długotrwałej pracy (10000 godzin), zapewnić to ma konstrukcja z dobrze ułożyskowanym wirnikiem.
  Twoja obserwacja:
  dajmon napisał:
  suszarka działa i silnik tez tylko po tygodniu dzieje sie to samo czyli nie grzeje cieplym powietrzem tylko zimnym. Minute cieplem a pozniej juz zimnym

  sugerowałaby potrzebę zajęcia się sprawdzeniem samego wyłącznika termobimetalicznego (umiejscowionego w elemencie grzejnym , jak na ilustr. w poscie #2).
  Pogorszenie stanu styków, zwiększona rezystancja, dodatkowe straty ciepła wydzielane w w/w wyłączniku i w efekcie zwiększenie jego temperatury, mogłoby stanowić przyczynę opisanych zachowań suszarki. Takie zachowanie suszarki mogłoby wystąpić, przy całkowicie sprawnym silniku.
  Stąd propozycja sprawdzenia i ew. zabiegów konserwacyjnych samych styków (doprowadzenie do czystych i gładkich powierzchni styków (zał. ilustr.).
  Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie. Suszarka BaByliss - Wyłacza sie grzanie.
  Po tych zabiegach, najlepiej sprawdzić pomiarowo (omomierzem) obwód grzałki, łącznie z wyłącznikiem grzania ("cold shot"- niebieski przycisk) i przełącznikiem trybu grzania (w różnych położeniach). Pomiar i lokalizacja ewentualnych przerw w obwodzie na w/w elementach (w tym, możliwych przypadkowych przerw powstałych w trakcie demontażu i montażu) umożliwi usunięcie usterki.
  Po czyszczeniu styków, pomiar powinien pokazać zwarcie (przy nieumiejętnym czyszczeniu styków jest możliwe odkształcenie i spowodowanie trwałej przerwy).
 • Poziom 6  
  Otóż czyszczenie styków nic nie dało teraz w ogóle nie grzeje. Zauważyłem jeden element na suszarce. Pierwszy raz się z nim spotkałem i zauważyłem że po nim od razu idzie przewód na wyłącznik termiczny. Może to coś jest problemem. Taki sam jak w linku znajduje się w suszarce.

  http://trumpxp.en.alibaba.com/product/1660363...ance_negative_ion_parts_for_air_purifier.html

  Proszę o pomoc i jaki zamiennik w razie wymiany.

 • Specjalista AGD
  Tyle, że o ile się nie mylę sam bezpiecznik termiczny powodował by wyłączenie się suszarki na czas ostygnięcia.. Chyba, że tutaj jest inna konstrukcja.. - Jednakże ja osobiście nie spotkałem się nigdy z takim przypadkiem..

  natomiast w opisanym tu przypadku w pierwszej kolejności zainteresował bym się przyciskiem "zimne powietrze", znajdującym się w miejscu "spustu" ;), warto by było na moment zewrzeć go na stałe i zobaczyć jaki będzie efekt ;)