Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie oświetlenia ogrodowego do sterownika ST-2 Wiśniowski

27 Lis 2015 12:31 1038 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Poszukuję rozwiązania problemu podłączenia świateł ogrodowych do sterownika ST-2 firmy Wiśniowski. Myślę, że problem może rozwiązać przekaźnik z funkcją sterowania czasowego. Przekaźnik powinien załączyć światła w momencie otwierania bramy i pozostawić światła załączone przez nastawiony czas, np. 3 minut. Do którego wyjścia sterownika ST-2 podłączyć przekaźnik? Czy zna ktoś odpowiedni przekaźnik, który sterowany jest impulsem 24V i ma w sobie funkcję sterowania czasowego?
    Dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Wyszukiwarka Ci się popsuła? Hasło : "przekaźnik czasowy 24V". Do tego przydałby sie też byc może wył zmierzchowy by nie zapalało się gdy jest widno, choć nie wiadomo co konkretnie chcesz oświetlać.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Dzięki, to rozumiem. Myślałem jednak, że zrobił już ktoś konkretne rozwiązanie, tzn. połączył konkretny przekaźnik czasowy i wyłącznik zmierzchowy oraz stwierdził, do których wyjść w sterowniku ST-2 to podłączyc. Aż mnie dziwi, że firma Wiśniowski nie oferuje takiego dodatku jako opcję do swoich bram.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Przekaźnik czasowy z opóźnionym wyłączeniem podepnij pod wyjście lampki sygnalizacyjnej. Takie czasówki produkuje m.in. F&F Pabianice (PCU 504 lub PCS 506/516), Relpol i in. A pod wyjście już możesz 230V i ew. zmierzchówkę.
    Drugie wyjście to dokupić osobny odbiornik radiowy (prawdopodobnie któryś Eldrimu czyli eL.... ale zapytaj u nich który będzie chodził z twoimi pilotami - mieli kilka typów) i z niego wysterowywać czasówkę (i używać kanału tego samego jak do bramy lub osobnego - tylko do oświetlenia) .
  • Poziom 2  
    Dzięki, to by mogło moim zdaniem działać. Poszperam w tych przekaźnikach. Pozdrawiam