Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vivaro - Komputer pokładowy po wymianie licznika z STD na ABVR nie działa

27 Lis 2015 14:42 2508 2
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich użytkowników Forum.
    Mam problem w Oplu Vivaro 2006 r 2.5 CDTI 135 KM wersja przedliftowa.
    Mój samochód nie posiadał komputera pokładowego więc postanowiłem go dołożyć.
    Posiadałem licznik X83 STD EU P8200390135-A który zmieniłem na licznik X83 ABVR poliftowy takie same kostki ( kolor oraz ilość pinów)
    Po resecie licznik działa jak należy z wyjątkiem braku spalania chwilowego (pokazuje 0.0)Po przejechaniu około 10 km znika średnie spalanie dystans do tankowania itp.Zamiast tego pokazują się migające kreski.
    Czy ktoś wie jaka może być przyczyna?
    Czy wystarczy zamienić miejscami jakieś piny czy po prostu muszę szukać innego licznika.

Dodano po 16 [minuty]:

Nowy licznik ma oznaczenie X83 ABVR EU GM Bus P8200459071-E
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem z tym licznikiem, tylko że mój nic nie pokazuje z komputera. Czy już znalazłeś rozwiązanie? Napisz koltar(malpa)interia.eu
  • Poziom 9  
    Witam.
    Nie rozwiązałem problemu.
    Wymieniłem licznik od renault clio.
    Jest ładniejszy ma bardziej bursztynowy kolor obrotomierz do 5 tys .
    Jedynie nie działa prawidłowo wskaźnik paliwa.
    Rezerwa zapala się gdy w zbiorniku jest jeszcze około 25 -30 litrów. Ale w komputerze jest jeszcze wskazanie(działa dosyć dokładnie) spalania w litrach od ostatniego tankowania takze nie ma problemu.
    No i czy to licznik od Mastera czy clio w moim aucie każdy komputer zawyża spalanie o 0.2 do 1 litra w zależności od stylu i warunków jazdy.