Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek do drzwi - swiecace lampki diody zamiast dzwieku

27 Lis 2015 15:29 1200 7
  • Poziom 2  
    Witam

Mam maly problem i pytanie z nim zwiazane. Nie wiedzialem gdzie dac ten temat wiec w razie czego prosilbym o przeniesienie go do odpowiedniego dzialu.

A problem jest nastepujacy. Kupilem sobie nowe mieszkanie. Kiedys gdzies w jakims filmie zauwazylem fajna "rzecz". Glowny bohater filmu ktory byl osoba nieslyszaca (tak samo jak i ja) mial dzwonek do drzwi ktory dzialal na zasadzie swiecacych lampek/diod ktore mial w kazdym pomieszczeniu. I jak ktos dzwonil mu do drzwi to zamiast dzwiekowu swiecily mu sie w kazdym pomieszczeniu lampki i wiedzial wtedy ze musi podejsc do drzwi bo ma goscia. A pytanie brzmi: czy mozna faktycznie cos takiego kupic/zrobic?? Pytalem w kilku sklepach elektronicznych ale "fachowcy" wiele na ten temat nie mieli do powiedzenia... Szukalem tez samemu na allegro czy cos takiego jest ale nie bardzo wiem jak to sie fachowo nazywa i nic nie znalazlem ;/ Moglby ktos pomoc w tej sprawie?? Jesli cos takiego mozna kupic to prosilbym o jakies linki albo jakies info naprowadzajace :)

Z gory dziekuje
    Krzysiek
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Raven1986bc napisał:
    Kurcze nie ten zakres cenowy ;/

Masz rację. Wystarczy żarówka- kolorofon za 30-60 PLN plus przekaźnik i/lub odrobina elektroniki. Całość na trzy pokoje zamknie się w 150-250 zł.

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. Czy kolega jeszcze nie wie, że w normalnych działach nie wolno zamieszczać linków krótkotrwałych?

• Poziom 43  
    Raven1986bc napisał:
    Kurcze nie ten zakres cenowy

Masz rację, ale to moja nie uwaga nie spojrzałem na cenę.
    Można kupić dzwonek (dzwonki) bezprzewodowy i trochę go przerobić.
  • Poziom 43  
    Link do aukcji usunąłem. Czy kolega jeszcze nie wie, że w normalnych działach nie wolno zamieszczać linków krótkotrwałych?
    Wiem ale nie znalazłem linków do normalnych sklepów a rozwiązanie wydaje mi się bardzo dobre dla niesłyszących. Włączanie i wyłączanie normalnej żarówki czy LED łatwiej przegapić, taka ruchoma projekcja na ściany/podłogę/ sufit nie pozostanie niezauważona.
  • Poziom 40  
    Raven1986bc napisał:
    zrobic??

Nie wiadomo jaki to jest typ dzwonka, ale można tak zrobić.

Transoptor, który odizoluje stronę dzwonka 8V....230V od strony użytkownika. Układ timera na jednym z popularnych układów, żarówki lub diody LED w jakieś oprawie, zasilacz.

Dzwonek dzwoni, zostaje wyzwolony timer na czas nieokreślony, timer steruje żarówką/LED w formie światła migającego. Miganie kasujemy przyciskiem.

Żarówki/LED rozprowadzamy dwużyłowym cienkim przewodem po pokojach.