Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 6720s - Laptop nie włącza się po wyjęciu wtyczki z gniazdka.

27 Lis 2015 15:55 1038 13
  • Poziom 5  
    Witam,
    Posiadam starszego laptopa HP Compaq 6720s, laptop posiada baterię co w ogóle nic nie trzyma, laptop pracował na zasilaczu cały czas i podczas pracy wyjąłem wtyczkę z gniazdka niechcący, próbuje laptopa włączyć i nic się nie wyświetla tylko czarny obraz dioda od POWER świeci się na niebiesko przez kilka sekund i się wyłącza on, co może być przyczyną tego laptopa?
    Pozdrawiam.
  • Spec od komputerów
    Na początek wykonaj reset CMOS.
  • Poziom 31  
    nieznanyo2 napisał:
    [...]laptop posiada baterię co w ogóle nic nie trzyma[...]

Tutaj sam odpowiedziałeś na swoje pytanie.
    Nie będzie pracować po wyjęciu wtyczki zasilacza z gniazda, skoro akumulator jest martwy.
  • Poziom 5  
    dominik55555 napisał:
    Z rzeczy, które możesz sam zrobić:
    Wyjmij baterię odczekaj z 30 sek., spróbuj włączyć na samym zasilaczu.
    Zrób reset CMOS, podmień ram/procesor.

Resztę trzeba diagnozować.

Wcześniej baterię wyjąłem odczekałem nic się nie włącza, reset CMOS?
    Z poziomu laptopa nie zrobię nie wejdę w niego, ale to za chwilę coś napiszę, podmieniałem RAMy nic nie dało to, a procesora nie podmienię bo nie mam takiego to nie PC.
    Rozkręciłem laptopa oczyściłem całego, wymieniłem tez pasty na obu procesorach myślałem że to coś da mi, ale niestety nic nie dało, baterie od BIOSa wyjąłem odczekałem kilka minut i zamontowałem ponownie, laptopa skręciłem i teraz tak, włożyłem baterię podłączyłem zasilacza do laptopa nadal nic, tylko co mnie zastanawia sam laptop włącza się od razu wcześniej musiałem naciskać POWER.
    Znalazłem tutaj podobny temat z tym laptopem:
    Code:
    https://www.elvikom.pl/hp-6720s-compal-ddd-uma-iskrzy-gniazdo-zasilania-t18830.html

Zacytuję wiadomość tego użytkownika:
    Cytat:
    przy wkładaniu lub wyjmowaniu wtyczki zasilacza do gniazda w laptopie sypią się iskry

Teraz to dopiero zauważyłem też tak mam, ale nie cały czas tylko co jakieś czas, może jesteśmy na tej samej drodze.
    Kolejny cytat:
    Cytat:
    Sprawdź bateryjkę od biosu. Ta platforma z wyjętą bądź uszkodzoną bateryjką startuje sama po podpięciu zasilania.

Cytat:
    a po uwadze Kolegi o baterii - faktycznie po jej założeniu przestał się sam włączać, zacząłem od początku. Wymieniłem gniazdo zasilania (które było dobrze wlutowane, bez przebarwień, z małymi rezystancjami przejścia) i tu niespodzianka - iskry przestały się sypać. Po dokładnym obejrzeniu wyjętego gniazda okazało się, że pin "+" ma delikatny luz w miejscu zanitowania do pinu wchodzącego w płytę.

Na to wygląda jak on mi się włącza to znaczy ze bateria w BIOSie jest całkowicie wyczerpana, muszę ją wymienić teraz, kwestia tego gniazdka w laptopie ciekawe czy ja będę musiał je wymienić, dziś lub jutro rozkręcę ponownie laptopa wymienię baterię i przyjże się bliżej gniazdkowi.

miecho18 napisał:
    Na początek wykonaj reset CMOS.

Zrobione, brak oznak.

Koderr napisał:
    nieznanyo2 napisał:
    [...]laptop posiada baterię co w ogóle nic nie trzyma[...]

Tutaj sam odpowiedziałeś na swoje pytanie.
    Nie będzie pracować po wyjęciu wtyczki zasilacza z gniazda, skoro akumulator jest martwy.

Tak ja wiem o tym, tylko napisałem że bateria nic nie trzyma nawet nie da się naładować jej.
  • Spec od komputerów
    Masz wiedzę i sprzęt potrzebne do wykonania pomiarów na płycie?
  • Poziom 5  
    miecho18 napisał:

Gniazdko wylutuje bez problemu, nie mam sprzętu do pomiaru i nie znam się na tym.
  • Spec od komputerów
    nieznanyo2 napisał:
    nie mam sprzętu do pomiaru i nie znam się na tym.

To będzie problem.
  • Spec od komputerów
    nieznanyo2 napisał:
    miecho18 napisał:

Gniazdko wylutuje bez problemu, nie mam sprzętu do pomiaru i nie znam się na tym.

W takim razie musisz oddać sprzęt do serwisu.
  • Poziom 5  
    boro1234567 napisał:
    nieznanyo2 napisał:
    nie mam sprzętu do pomiaru i nie znam się na tym.

To będzie problem.

Też tak myślę.

miecho18 napisał:
    nieznanyo2 napisał:
    miecho18 napisał:

W takim razie musisz oddać sprzęt do serwisu.

Aha no najpierw spróbuje z tym gniazdkiem.
  • Spec od komputerów
    Gniazdo nie ma tu nic do rzeczy, no ale jak masz za dużo wolnego czasu, to próbuj. ;)
  • Poziom 5  
    miecho18 napisał:
    Gniazdo nie ma tu nic do rzeczy, no ale jak masz za dużo wolnego czasu, to próbuj. ;)

Ale czasem są iskry, może wylutowanie i wlutowanie nowego pomoże?
  • Spec od komputerów
    Nie mam tego laptopa przed sobą, więc co ja Ci mogę więcej poradzić... Tym bardziej bez pomiarów. Próbuj, może akurat.
  • Spec od komputerów
    nieznanyo2 napisał:

Ale czasem są iskry, może wylutowanie i wlutowanie nowego pomoże?

Raczej nie.