Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron N5110 - Wyłączanie się laptopa.

27 Lis 2015 16:24 981 7
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pewien problem z laptopem Dell Inspiron N5110 (Q15r). Otóż laptop ten wyłącza się. Mam 100% pewności że ów laptop nie jest zabrudzony, ponieważ był oddany w fachowe ręce jakoś miesiąc temu do wyczyszczenia. Po odebraniu go z serwisu, przez jakieś 2 tygodnie był spokój z wyłączaniem się laptopa, lecz dwa tygodnie temu on powrócił.
    Laptop wyłącza się różnie. Raz po 5 minutach pracy, a innym razem po 5 godzinach. Zauważyłem że wyłączanie laptopa jest coraz częstsze i nie mam pojęcia co to może być. Temperatury przy na prawdę dużym obciążeniu komputera nie przekraczają 90 stopni celsjusza.
    Nie chcę go oddawać znowu do serwisu i wydawać pieniędzy, ponieważ ten laptop ma już ponad 3 lata, więc szkoda mi w niego inwestować.

System to Windows 7 Home Premium (64 bity)
    Procesor: Intel (R) Core(TM) I7 2670QM CPU 2.20ghz
    8 GB Ram
    Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 525M
  • Poziom 43  
    KakaoweOko napisał:
    Mam 100% pewności że ów laptop nie jest zabrudzony, ponieważ był oddany w fachowe ręce jakoś miesiąc temu do wyczyszczenia. Po odebraniu go z serwisu, przez jakieś 2 tygodnie był spokój z wyłączaniem się laptopa, lecz dwa tygodnie temu on powrócił.

Wnioskuję, że oddany był z tego powodu.
    Oddany do wyczyszczenia, czy usunięcia usterki ?
    Temperatura 90° C to jest już prawie jego granica.
    Myślę że serwis nie wywiązał się z zadania.
  • Poziom 2  
    kokapetyl napisał:
    KakaoweOko napisał:
    Mam 100% pewności że ów laptop nie jest zabrudzony, ponieważ był oddany w fachowe ręce jakoś miesiąc temu do wyczyszczenia. Po odebraniu go z serwisu, przez jakieś 2 tygodnie był spokój z wyłączaniem się laptopa, lecz dwa tygodnie temu on powrócił.

Wnioskuję, że oddany był z tego powodu.
    Oddany do wyczyszczenia, czy usunięcia usterki ?
    Temperatura 90° C to jest już prawie jego granica.
    Myślę że serwis nie wywiązał się z zadania.

Właśnie został oddany do serwisu z powodu usunięcia usterki, którą opisałem wyżej. W serwisie stwierdzili że układ chłodzenia jest sprawny i przy testach obciążeniowych ani razu im się laptop nie wyłączył. Jedynie co ich zdziwiło to że pasta była zaschnięta.
    Zauważyłem również że laptop przy dużym obciążeniu się nie wyłącza. Wyłącza się jedynie przy odpalonej przeglądarce oraz Wordzie, dlatego uważam że się nie przegrzewa. Dodatkowo laptop się wyłączy a po jakiś 5-10 sekundach się włącza.
  • Poziom 22  
    Jestem prawie pewny ,że powodem wyłączania się laptopa jest wina tego serwisu. Moje pierwsze pytanie czy po wyłączeniu się laptopa możesz go od razu z powrotem włączyć ??
  • Poziom 2  
    cyberdelia napisał:
    Jestem prawie pewny ,że powodem wyłączania się laptopa jest wina tego serwisu. Moje pierwsze pytanie czy po wyłączeniu się laptopa możesz go od razu z powrotem włączyć ??

Powiem szczerze że tego nawet nie sprawdzałem, ponieważ on po jakiś 5-10 sekundach sam się włącza.
    Kolega miał kiedyś podobny problem z laptopem Acer i pomogła mu wymiana przetwornicy. Czy to może być ten sam problem?
  • Poziom 43  
    KakaoweOko napisał:
    pomogła mu wymiana przetwornicy.

Masz na myśli ładowarkę ? Jak się zachowuje na baterii ?
  • Poziom 2  
    kokapetyl napisał:
    KakaoweOko napisał:
    pomogła mu wymiana przetwornicy.

Masz na myśli ładowarkę ? Jak się zachowuje na baterii ?

Nie zasilacz, tylko przetwornice.
    Czy z baterią, czy bez zachowuje się tak samo. Jedyne co mnie dziwi że na dużym obciążeniu nie wyłącza się.
  • Poziom 43  
    KakaoweOko napisał:
    Nie zasilacz, tylko przetwornice.

Co masz na myśli pisząc "przetwornicę" o jaką Ci chodzi ?