Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus ROG G751JT literki przypisane pod przycisk shift

27 Lis 2015 19:33 1095 14
  • Poziom 6  
    Witajcie
    Jestem posiadaczem wspomnianego modelu Asusa. Nabylem go calkiem niedawno, nowka niesmigany- aczkolwiek te informacje sa zbedne podejrzewam wiec do rzeczy. Chodzi o przycisk shift ktory nie dziala zgodnie ze swa natura. Zarowno prawy jak i lewy po nacisnieciu wywoluje kolejno, shift lewy- ciag literek ,,nbz '' natomiast prawy rowniez literki plus jakby enter i inna literke. Wyglada to jakby mialy przypisane jakeis macro podczas gdy macro dziala mi ok i u mnie odpowiadaja za uruchomienie okreslonych aplikacji. Ustawienia klawiatury sie zgadzaja raczej. Korzystam z win10, mialem miesieczna przerwe w uzytkowaniu Asusa gdyz pracowalem na innym modelu, jednakze po powrocie wszystko bylo ok nastomiast doslownie przed 2 godzinami borykam sie z tymi kwiatkami, restarty nic nei pomagaja. Jesli Ktos z Panstwa ma jakis pomysl jak sobie z tym poradzic bardzo bym prosil o jego przedstawienie.
    pozdrawiam
    Mateusz
  • Poziom 21  
    A jak pozostałe litery? Co się dzieje gdy przytrzymasz klawisz? Sekwencja: "NBZNBZNBZNBZ czy NBZZZZZZZZZZZ" Zrób sobie płytę lub pendrive, z której załadujesz inny system. Jeżeli tam będą działy się takie historie, to będzie to oznaczało problem sprzętowy.
  • Poziom 33  
    Wygląda na zamoczoną klawiaturę.
  • Poziom 6  
    pozostale litery ok. tylko te shifty. Kiedy przytrzymam lewy, mam tylko ,,nbz'' zamiast spodziewanego ciagu powtorzen tej sekwencji. Natomiast przytrzymanie prawego shiftu skutkuje wywolaniem ciagu 3 literek plus enter i powtarzajaca sie jedno literke do momentu kiedy nie puszcze tego shifta. No bez sensu, pierwszy raz cos takiego widze i kompletnie mnie to uziemilo. Problem dostrzeglem w programie zbrush kiedy nawigacja zostala sparalizowana przez dysfunkcyjny shift.

Dodano po 1 [minuty]:

hmm zamoczenie klawiatury nalezy wykluczyc, laptop w moich rekach jest jak diament na wystawie wiec jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne poki co nie wchdoza w gre.
    dzieki za szybkie odpowiedzi
  • Poziom 21  
    Klawiaturę najlepiej sprawdzić w notatniku. Zazwyczaj jak powtarza ostatnią literkę z danej sekwencji, oznacza to jakąś upływność między przewodami prowadzącymi z klawiatury do KBC, spowodowaną tak jak powyżej wspomniał Argennto_1 np. poprzez zalanie, błędy w lutowaniu KBC itp. Makro wywoływało by w kółko tą samą sekwencję. Zrób test na innym systemie będzie wszystko jasne.
  • Poziom 6  
    no teraz juz zgupialem calkiem, po nacisnieciu prawego shifta otwiera mi sie aplikacja czyli tak na wskros temu co naspialem wczesniej. Moze postawienei systemu od nowa cos da
  • Poziom 37  
    A jak program antywirusowy, złośliwe oprogramowanie.
    Przez przypadek ty albo ktoś inny nie przypisał tych klawiszy do innych sekwencji.
    Zakładając że twój komputer ma taką możliwość sprzętową.

Po czasie: znalazłem w sieci:
    "Z kolei przyciskowi ASUS ROG Macro Key można przypisać do 3 różnych funkcji – w tym..."
  • Poziom 6  
    hmm naprawde nie mam zadnych pomyslow, komputer praktycznie wogole nie uzytkowany, tylko i wylacznie aplikacje graficzne w przeciagu 4 ostatnich miesiecy i kilka projektow zrealizowanych co przypada na jego okres ,,poczecia'' tj nabycia noi ostatni miesiac kiedy stal przykryty ,,plandeka''. Poza mucha chyba nic nie moglo mu wyrzadzic krzywdy.
  • Poziom 37  
    Z kolei przyciskowi ASUS ROG Macro Key można przypisać do 3 różnych funkcji – w tym uruchamianie aplikacji, ładowanie wybranej strony, czy nawet bardziej złożone kombinacje stosowane w grach. Ergonomiczne zaprojektowana, jednoczęściowa, wyspowa klawiatura zapewnia wysoki komfort użytkowania, co ma szczególne znaczenie podczas dłuższej rozgrywki. Podświetlenie klawiszy można konfigurować według uznania. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalne oznaczenie kursorów WASD.
  • Poziom 33  
    Postawienie systemu nic nie da. Wystarczy jedna kropelka, która spadła na klawiaturę podczas picia herbaty, kawy, wody, piwa czy innego płynu i pojawia się taki problem. Sporadycznie wystarczy kondensacja pary wodnej w wyniku przeniesienia laptopa z zimnego do ciepłego pomieszczenia. Wcale nie mówię, że tak jest w Twoim przypadku, ale to jedna z możliwości.
  • Poziom 21  
    Argennto_1, popieram, szczególnie jeżeli ta "Plandeka" to prawda.
  • Poziom 6  
    no ja wiem, to sa rzeczy z ktorymi zdazylem sie zapoznac. W sumie tania zabawka to nie jest no ale ja uzywam go do tworzenia koncept artow z tym, ze tak jak mowie, sprzet w moich rekach jest bardzo szanowany, ten asus wyglada jakby wyszedl ze sklepu wczoraj a zalanie jest ostatnia rzecza ktora moglaby mu sie przydarzyc. No chyba, ze go przewialo przez rozszczelinione okno ale to juz jakby z gatunku teorii spiskowych.

Dodano po 2 [minuty]:

No dobra dzieki Chlopaki, jak sie sprawa wyjasni to napsize co go bolalo.
    pozdro
  • Poziom 21  
    Do puki nie sprawdzisz pod innym systemem, pozostaje nam tylko dalsze wróżenie z fusów. Kolejność postępowania jest w takich przypadkach standardowa, tu link jak zrobić płytę: Link
  • Poziom 6  
    ok Daniel dzieki
  • Poziom 6  
    Witajcie!
    problem juz naprawiony. Komputer mam juz w domu. Byl oczywiscie w serwisie. Usterka chociaz z pozoru blacha okazala sie dosc powazna na tyle, ze koniecznym byla wymiana: klawiatury i plyty glownej.
    pozdrawiam