Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa deskorolki elektrycznej, pytania

michal086 27 Nov 2015 22:24 3192 4
IGE-XAO
    michal086
    Level 3  
    Witam, chcialbym zbudowac elektryczna deskorolke z silnikiem bezszczotkowym. Chcę zbudowac ją dość tanim kosztem (silnik ok. 250W - albo jakis inny chodzi o to zeby jechał ok 20 km/h ( silnik nie ma mieć przełożeń), i akumulator ok. 5000 mAh - nie musi jechać daleko) . Mam kilka pytan:
    1. Silnik z wysokim czy niskim kV, jakie to ma znaczenie
    2. Czy lepiej kupić na mniejsze czy wieksze V, myslalem o 11,1V.
    3. Jak moge policzyc jaki zasieg bedzie miala deskorolka.

Jesli o czymś zapomnialem to dopisze.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • IGE-XAO
    Bartusjusz
    Level 25  
    A co to jest V? Sprawdź w google, napisz tutaj, jeśli dalej nie będziesz wiedział który lepszy to ci odpowiem.
  • IGE-XAO
    Witek Spychała
    Level 7  
    ok po pierwsze silnik 250 w to za mało ja sam szukam części do deskorolki i patrze bardziej na 1300 ale np takie profesjonalne silniczki do deski mają 2200 w
    volty zależą od skalnika raczej ok 18-19 na silnik 1300 w
    bateria mam ten sam problem nie wiem czy użyć akumulatora do systemów alarmowych czy lipo na lipo pojeżdżę sobie 10 min ale za to aku zajmują dużo miejsca (V=prędkość ) a na aku t już godzinkę
    Peter134
    Level 18  
    Zanim zaczniecie się bawić i niepotrzebnie palić elementy polecam zapoznać się z podstawami elektroniki tj. napięcie, natężenie, opór, moc. Teraz nie ma sensu nic tłumaczyć jeśli bez tych podstaw nic nie zrozumiecie.
    stanleei
    Level 2  
    Panowie pochwalcie się jak wasze poszukiwania i projekty ??