Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPC Horizon - Odblokowanie portów

27 Lis 2015 22:28 12807 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z horizonem, nie moge odblokować portów. Proszę o pomoc. Może źle robie?

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Range = szerokość/zasięg. A próbowałeś wpisać "25565-25565" ?
  • Poziom 43  
    A Kolega w ogóle wie co to forwarding portu a co to triggering portu, co to zakresy portów itd. - czy tylko na ślepo strzela licząc, że trafi?.

Skoro ma być zakres portów, to jak chcesz przekierować tylko jeden port?.
  • Poziom 2  
    Nie znam sie, a poradniki na horizon nie działa.

Kolga wyżej poprosił o to i zrobiłem. (chodzi o port)
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    W forwarding port przekierowuje się zakres portów, w triggering port przekierowuje się dany pojedynczy port.

Chcesz przekierować pojedynczy port w forwarding port - nie ta zakładka - robisz to w triggering port.
    Proszę też pamiętać, że Horizon to coś w rodzaju modemoroutera - tu odblokowanie portu następuje na Horizonie a nie danym komputerze.

Pozostaje wpisać IP komputera w zakładkę DMZ Host - ludzie którzy mają ich modemoroutery: Thomson, Cisco, czy Technicolor mają podobnie - tu i tam IP zewnętrzne ma modemorouter a nie komputer w sieci i przekierowanie nie działa.

Pozostaje zamienić Horizona na zwykły modem kablowy zmieniając go z modemorouter na bridge (powinna w nim być taka opcja) - ale to wymaga zakupu własnego routera, jeśli mamy więcej niż jeden komputer w sieci lokalnej - w bridgu bez własnego routera działa tylko jeden komputer.
  • Poziom 2  
    Dodałem ip konsoli i nat jest otwarty. Dzieki za pomoc!