Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Uszkodzona matryca czy taśma?

27 Lis 2015 23:25 918 3
  • Poziom 2  
    Cześć.
    Od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy włączaniu laptopa czasami przez około 1-2min na matrycy mam różowe paski, które zajmują około 70% obszaru matrycy z dołu.
    Wygląda to mniej więcej tak jak tutaj, tylko że te paski mam różowe/fioletowe.
    Lenovo Y580 - Uszkodzona matryca czy taśma?

Problem ten najczęściej występuje rano/gdy laptop przez kilka godzin jest wyłączony(nie wiem czy nie chodzi o to, że jest wtedy zimny).

Po wspomnianym wyżej czasie 1-2min wszystko wraca do normy i jeśli laptop jest włączony to jeszcze ani razu nie pojawił się taki problem.

Jutro rano zrobię jakieś zdjęcia i wrzucę oraz zobaczę czy coś się będzie działo jak będę naciskał na matrycę/poruszał klapą.

Jednak jak na razie wygląda to bardziej na uszkodzenie całej matrycy czy jedynie taśmy?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Najprędzej grafika.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Matryca lub grafika. Powyginaj matrycę i jeśli będzie reakcja, to matryca do wymiany.
  • Poziom 2  
    Ok, dzięki za szybkie odpowiedzi.

W tym lapku mam 2 grafiki, jedna zintegrowana Intel HD 4000, a druga GTX 660M.
    W grach nie widziałem żadnych artefaktów. Da się przeprowadzić jakieś testy, żeby zobaczyć czy to problem z grafiką?