Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego z TV

areksroka3 27 Lis 2015 23:29 858 8
  • #1 27 Lis 2015 23:29
    areksroka3
    Poziom 5  

Witam. Posiadam TV samsung UE48JU6000 oraz mam możliwość kupna kina domowego (lg lh 552tb o ile sie nie mylę).
    Chciałbym,żeby kino pracowało jako głośniki przy oglądaniu TV z dekodera nc+ oraz odtwarzało dzwięk gdy będę używal SMART TV.
    Problem jest w tym , że w kinie domowym są tylko złącza RCA oraz eurozłącze.
    Jeżeli podepnę RCA do dekodera to będzie wszystko fajnie ,lecz jak to zrobić w przypadku SMART TV? Slyszałem ,że RCA w TV to wejścia i według mnie jedyny sposob to JACK z TV ,przejściówka na RCA i do kina. Będzie to latać?
    Pozdrawiam ;)

0 8
  • #2 28 Lis 2015 00:36
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

TV posiada wyjście audio w postaci optycznej czyli potrzebny Konwerter Toslink SPDIF do chinch(RCA).
    Możesz też wyciągnąć audio z wyjścia słuchawkowego ale marna jakość ;)

0
  • #3 28 Lis 2015 04:10
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

areksroka3 napisał:
    Chciałbym,żeby kino pracowało jako głośniki przy oglądaniu TV z dekodera nc+ oraz odtwarzało dzwięk gdy będę używal SMART TV.

Bardzo często jest tak, że audio na porcie optycznym jest tylko z wbudowanego tunera DVB-T - dekoder, smart tv audio może nie działać.

0
  • #4 28 Lis 2015 14:55
    areksroka3
    Poziom 5  

A pytanie trochę z innej beczki, czy jak kupię wieżę z HDMI i podłącze TV z wieżą tym kablem, to będzie chodzić bez względu czy to SMART czy dekoder?

0
  • #5 28 Lis 2015 15:12
    Polon_us
    Poziom 41  

areksroka3 napisał:
    A pytanie trochę z innej beczki, czy jak kupię wieżę z HDMI i podłącze TV z wieżą tym kablem, to będzie chodzić bez względu czy to SMART czy dekoder?

Aby to nastąpiło, obydwa urządzenia (TV i wzmacniacz) muszą wspierać funkcję ARC - zwrotny kanał audio.

0
  • #6 28 Lis 2015 21:13
    areksroka3
    Poziom 5  

A kabel optyczny czasem nie zapewnia takiej opcji, że czy to SMART czy dekoder to podłączona wieża do TV będzie chodzić ?

0
  • #7 28 Lis 2015 22:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

areksroka3 napisał:
    kabel optyczny czasem nie zapewnia takiej opcji

Zapewnia - tylko problemem jest tu tv a nie sposób podłączenia.
    Są tv, gdzie dekodery i smart na optyku działają, są i takie, gdzie to nie działa - samemu trzeba sprawdzić - i podkreślam, to zależy od tv (polityki danego producenta tv).

0
  • #8 29 Lis 2015 14:01
    areksroka3
    Poziom 5  

Nie wiesz czy to sprawdzę? Albo mógłbys mi to jakoś sprawdzić?

SAMSUNG UE40JU6000

0
  • #9 29 Lis 2015 21:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Podłączyć samemu i zobaczyć, albo infolinia producenta tv - inaczej to tylko dywagacje.

0