Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CS:GO na HP Elitebook 8540W - mało FPS. Karta graficzna?

28 Nov 2015 00:51 1692 2
  • Level 7  
    To może przedstawię od początku.
    Laptopa HP Elitebook 8540W.
    Kupiłem w lipcu tego roku - stal (ponoć) na wystawie w sklepie - nie miał żadnych śladów użytkowania.
    8GB RAMu, Windows 10 Pro
    Procesor Intel Core i7 720QM 1.6GHz Boost do 2.8GHz Link
    Karta graficzna: Karta wideo nVIDIA Quadro FX 1800M - 1 GB.
    Przeczytałem mega dużo forum poradników jak zwiększyć fps, a nic nie pomogło.
    Oczywiście najmniejsze detale itd. komendy wpisywania. FPS mam koło 40 (czasami skoczy do 50, czasami spadnie do 30).
    Przydarzyły się dwie takie sytuacje (wydaje mi się że net_graph w CS nie kłamie), w których fps miałem koło 90-100.
    Grałem tak 2h i nie było zmian ciągle fps koło 90? Nic nie robiłem wcześniej. Wyłączyłem laptopa i włączyłem ponownie - znowu ta sama sytuacja. FPS 40.
    Ściągnąłem Aida64 i niepokoi mnie "rzeczywista częstotliwość taktowania".

Screen:
    czasami zdarza się, że zauważę coś kolo 160 MHz.
    Temperatura procesora podczas gry - 60 stopni C (wydajność w Monitorze Wydajnosci wskazuje na kolo 30%), temperatura karty graficznej po jakichś 15 minutach osiąga kolo 70-75 stopni C - potem ciągle na tym samym poziomie. Wiatr Wentylator oczywiście pracuje na max obrotach. Laptop był czyszczony przed moim zakupem, ale jakiś miesiąc temu go znów czyściłem (sprężone powietrze - jest na gwarancji, więc nie rozbierałem - zdjąłem tylko podstawowe zaślepki).

Proszę o pomoc, nie wiem już co i jak robić. :(
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 26  
    Thermal throttling - przez te dwa słowa nie poleca się kupowania laptopów jako głównych narzędzi do gier (no chyba, że się wyda większą kasę na typowo gamingowe modele).
    Ten model nie cieszy się opinią dobrze chłodzonego. http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Lockups...self-off-overheating-while-gaming/td-p/703799.
    Oddał bym go do serwisu - niech go przeczyszczą. Ludzie piszą, że ten komputer ratuje częste czyszczenie i wymiana pasty termoprzewodzącej na coś bardzo dobrego.
  • Level 7  
    Czytałem o tym zabezpieczeniu i myślałem, że ogranicza tylko procesor, zwróciłem uwagę na wykresie na thermal throttling, ale było 0%.
    Czyli na karcie zostaje ograniczona wydajność i dlatego taka mała częstotliwość taktowania?
    Czy jeżeli tak, to na początku nie powinno być normalnie dobrze? (+fps na wysokim poziomie?)

EDIT: Sprawdziłem zaraz na początku po włączeniu systemu wiatrak pracuje wolno, temp GPU 62 stopnie C. Rzeczywista częstotliwość taktowania - taki sam poziom. :/

Dodano:

1. Powyżej wykres grania, ustawienia graf na wydajność, detale CS:GO minimalne.
    Dziwi mnie wykres częstotliwości taktowania - 405MHz? Okej lepiej niż 65, ale jeżeli GPU działa, na 99% to częstotliwość nie powinna osiągać prawie max (czyli 550MHz)?
    Do tego taktowanie pamięci i użycie pamięci. Nie znam się na tym, a jedyne to wiem co wyczytałem w google.:|
    Czy wartości te są prawidłowe? Dodam jeszcze, że FPS od początku do końca na stałym poziomie, 35-50.

2. Pasta - wyczytałem w googlach że cyt. "Pasta to IC Diamond 7. Nie zwęgli się" ew. termopady.

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień". Wiatraków w PC nie ma, więc proszę, byś i to skorygował. swiercm